NewsWOLSZTYN

Trudne warunki na drogach. Rano kierujący oplem wpadł w poślizg i uderzył w kię1 min na czytanie

News - Trudne warunki na drogach. Rano kierujący oplem wpadł w poślizg i uderzył w kię - myregion

Jak poinformował szef wolsztyńskiej drogówki, asp. sztab. Piotr Horowski, do zdarzenia doszło w Gościeszynie, gdzie kierujący oplem vectra mieszkaniec Wielichowa nie zachował szczególnej ostrożności, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w prawidłowo jadącą kię, za kierownicą której siedziała mieszkanka Adamowa. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń, a samochody nie zostały poważnie uszkodzone i skończyło się na mandacie w wysokości 300 zł.

– To pierwsze w tym sezonie zdarzenie, którego ewidentną przyczyną była zmiana warunków na drodze i śliska nawierzchnia – mówi Piotr Horowski. – Apelujemy do kierowców, aby dostosowali się do zmieniającej się pogody. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, to dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg, warto zmienić opony na zimowe oraz zadbać o przygotowanie samochodu do jazdy – dodaje.

Naczelnik drogówki przypomina, że odśnieżać należy cały samochód, a nie tylko przednią szybę lub jej fragment. – W przypadku, gdy pole widzenia kierującego jest ograniczone np. śniegiem lub lodem na szybach pojazdu, trzeba się liczyć z mandatem do 500 zł – przypomina. Szczególnie ważne jest też oczyszczenie świateł i kierunkowskazów, a w przypadku busów i samochodów ciężarowych trzeba zwrócić uwagę także na oblodzenie dachu lub plandeki, bo spadające z nich tafle lodu są szczególnie niebezpieczne dla innych kierowców.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News