NewsREGION

Trud wędrówki to nie wszystko. W EDK chodzi o to, by stać się pięknym człowiekiem1 min na czytanie

News - Trud wędrówki to nie wszystko. W EDK chodzi o to, by stać się pięknym człowiekiem - myregion

Dziś (26.03.) wieczorem pątnicy wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową z Wolsztyna do Zbąszynia. Drogę poprzedzi msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 20 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie.

Tegoroczna edycja EDK odbywa się z zachowaniem obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Dlatego m.in. nie będą wydawane rozważania, a można je pobrać ze strony internetowej EDK. Uczestnicy znajdą tam też wydruk opisu trasy. Warto wyposażyć się w kamizelkę odblaskową oraz inne odblaskowe elementy (np. opaski z wcześniejszych edycji).

Trasę EDK należy pokonać w ciszy, samotnie lub w grupach z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa epidemiologicznego. Każdy uczestnik zobowiązany jest na trasie zakrywać usta i nos maseczką ochronną. Podczas pokonywania trasy nalęzy przestrzegając przepisów ruchu drogowego, w szczególności na odcinkach trasy biegnących wzdłuż jezdni.

Trasa wiedzie z Wolsztyna do Zbąszynia rzadko uczęszczanymi polnymi i leśnymi drogami. Z uwagi na odległość – 42 km pokonywane w nocy – jej przejście wymaga sporego wysiłku i dobrej kondycji fizycznej. Podobnie jak w edycji 2019 trasa EDK nie będzie w żaden dodatkowy sposób oznaczona czy zabezpieczona przez samochody oraz ratownika medycznego.

Każdy jest zobowiązany do zapewnienia sobie transportu we własnym zakresie, przed, w trakcie, i po EDK, w tym także w nagłych wypadkach np. podejmując decyzję o rezygnacji z dalszego udziału w EDK na każdym z jego etapów. EDK ma charakter przejścia indywidualnego, jednak każdy powinien zadbać nie tylko o siebie, ale i reagować na potrzeby innych na trasie.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News