NewsWOLSZTYN

Trener domaga się treningów na świeżym powietrzu. Dla dobra dzieci1 min na czytanie

News - Trener domaga się treningów na świeżym powietrzu. Dla dobra dzieci - myregion

Mateusz Świrszcz, koordynator i trener Akademii Piłkarskiej Reissa, wraz z innymi trenerami z kraju, podpisał petycję do władz RP o ograniczenie obostrzeń i umożliwienie prowadzenia treningów dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu. – Otyłość wśród dzieci rośnie. Przez nauczanie zdalne co raz częściej nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej – mówi Świrszcz.

Akademia Piłkarska Reissa Wolsztyn zrzesza ok. 100 dzieci z gminy Wolsztyn. Od 27 marca dzieci nie mogą trenować. Zgodnie z obostrzeniami niedopuszczalna jest działalność związana z amatorskim uprawianiem sportu. Niestety, ten przepis wyklucza również z aktywności dzieci i młodzież.

Już od początku pandemii trenerzy przygotowują treningi on – line i są w kontakcie z zawodnikami, ale to nie to samo, co trening na powietrzu. – W naszym apelu posiłkujemy się przede wszystkim najnowszymi badaniami z całego świata, które wskazują, że ryzyko transmisji wirusa na świeżym powietrzu jest minimalne. Równie duże znaczenie mają dla nas jednak badania, które wskazują na bardzo duże negatywne skutki fizyczne i psychiczne, wynikające z ograniczonej aktywności sportowej, już teraz zaobserwowane wśród dzieci i młodzieży w Polsce – piszą przedstawiciele stowarzyszenie PASS, które zrzesza szkółki i akademie piłkarskie w całym kraju.

– Niestety u nas takie przedłużenie obostrzeń oznacza, że obiekty sportowe dalej pozostaną zamknięte z wyjątkami podanymi w rozporządzeniu i tu musimy szukać rozwiązań. Bądźcie z nami na bieżąco – mówi Mateusz Świrszcz.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News