NewsWOLSZTYN

Trawa sięga po kolana. Starosta: Jest wysoka, ale niezbyt gęsta. Dlatego czekamy1 min na czytanie

News - Trawa sięga po kolana. Starosta: Jest wysoka, ale niezbyt gęsta. Dlatego czekamy - myregion

Część mieszkańców ul. Lipowej w Wolsztynie apeluje do powiatu wolsztyńskiego, żeby skosili trawę. Po remoncie ulicy powstały dwa pasy zieleni. Jeden przy drodze, drugi przy domach. Pierwsze koszenie miało miejsce kilka tygodni temu, ale trawa znowu urosła.

– Trawa sięga już po kolana. Jak to wygląda? Dlaczego tego nie koszą? Sami mamy to zrobić? Sprzątaliśmy ulicę przez wiele lat, ale skoro teraz to jest ścieżka rowerowa to nie mieszkańcy powinni się tym zajmować – mówi jeden z właścicieli domów przy ulicy.

Droga jest powiatowa, dlatego o sprawę zapytaliśmy starostę Jacka Skrobisza. – Trawa jest wysoka, ale jeszcze niezbyt gęsta. Chcemy, żeby się wysiała. Po pierwszym koszeniu docierały do mnie głosy, że można było jeszcze trochę poczekać, bo akurat kwitły kwiaty i ładnie to wyglądało – mówi Skrobisz i uspokaja, że wkrótce trawa zostanie skoszona. Podkreśla, że na wiosnę rozważają wysianie tzw. łąki kwietnej.

Takie rozwiązanie jest co raz popularniejsze w miastach i miasteczkach w całym kraju. Łąka kwietna z kwitnącymi makami i chabrami nie tylko wygląda spektakularnie, ale ma też dużo innych zalet. Kosi się je tylko kilka razy w roku, co nie tylko powoduję oszczędności finansowe, ale także mniej spalin z kosiarek czy zużytego prądu. Rozłożyste, stosunkowo wysokie rośliny intensywnie nawilżają powietrze, lokalnie obniżając temperaturę. Produkują więcej tlenu niż trawy, bo prowadzą wymianę gazową o wiele większą powierzchnią.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News