NewsWOLSZTYN

Traktory opanują gminę Przemęt. Zgłoszono już 40 maszyn, a organizator spodziewa się kolejnych2 min na czytanie

News - Traktory opanują gminę Przemęt. Zgłoszono już 40 maszyn, a organizator spodziewa się kolejnych - myregion

Gminny Piknik Traktor Show Przemęt 2021 już za kilka dni – w ten weekend (11 – 12.09.). – Zgłosili się już właściciele ok. 40 maszyn – starszych i młodszych. Z doświadczenia spodziewamy się, że będzie ich jeszcze więcej – mówi Krzysztof Bimkiewicz, organizator wielu podobnych wydarzeń i fan starych traktorów. Podkreśla, że na zgłoszenia czekają do piątku do godziny 12.

Do Nowej Wsi (gm. Przemęt), bo większość wydarzeń będzie się odbywać na polu przed wjazdem do miejscowości, przyjadą też uczestnicy Rajdu Bałtyk, którzy na traktorach pokonali ok. 800 kilometrów.

W sobotę (11.09.) po oficjalnym otwarciu targów rolnych Eko Bamber i wystawy Retro Majster ok. godz. 11.45 wystartuje rajd charytatywny dla Emilki i Marysi. – Traktorzyści pokonają ok. 60 km, a rowerzyści 30 km w normalnym ruchu na drogach – mówi Bimkiewicz. Od godz. 12 Swojskie Jadło, czyli konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich, a od godz. 13 turniej sołectw gminy Przemęt. Od godz. 17 gala honorowa OSP Przemęt. Od 17.30 konkursy zręcznościowe dla uczestników rajdu i wystawy. Do tego przejazdy treningowe traktorów. W programie też aukcje charytatywne dla Emilki i Marysi. Wieczorem koncerty Modesta Aloustic i Blueshift.

Niedziela (12.09.) zacznie się od mszy świętej w kościele w Przemęcie o godz. 11, a tuż po koncert chóru Cantus z Leszna. W Nowej Wsi będzie się działo już od godz. 10.30, kiedy planowane jest otwarcie targów Eko produktów i usług pod patronatem wójta gminy Przemęt i Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Tego dnia już z daleka słychać będzie ryk silników traktorów, bo planowane są wyścigi. W programie też charytatywny wyścig kosiarek dla Marysi i Emilki.

Dzień urozmaici występ kabaretu Malina – Królowe Żyta o godz. 14, koncert Sylwii Drzewiecikiej o godz. 16, koncert Alibii Hity PRL – u – Sobowtór Maryli Rodowicz. Wręczenie nagród i wyróżnień zaplanowano na godz. 18. Koniec wydarzenia o godz. 19.30.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News