NewsWOLSZTYN

Traktor Show Przemęt już w ten weekend. Będą nie tylko traktory, ale też rajdy i muzyka3 min na czytanie

News - Traktor Show Przemęt już w ten weekend. Będą nie tylko traktory, ale też rajdy i muzyka - myregion

Gminny Piknik Traktor Show Przemęt 2021 już w ten weekend (11-12.09.). Po raz pierwszy w Przemęcie. – Zgłosili się już właściciele ok. 40 maszyn – starszych i młodszych. Z doświadczenia wiemy, że będzie ich jeszcze więcej – mówi Krzysztof Bimkiewicz, organizator wielu podobnych wydarzeń i fan starych traktorów. Do Nowej Wsi (gm. Przemęt), bo większość wydarzeń będzie się odbywać na polu przed wjazdem do miejscowości, przyjadą też uczestnicy Rajdu Bałtyk, którzy na traktorach pokonali ok. 800 kilometrów. 

W sobotę (11.09.), po oficjalnym otwarciu targów rolnych Eko Bamber i wystawy Retro Majster, ok. godz. 11.45 wystartuje rajd charytatywny dla Emilki i Marysi. – Traktorzyści pokonają ok. 60 km, a rowerzyści 30 km w normalnym ruchu na drogach – mówi Bimkiewicz. Od godz. 12 Swojskie Jadło, czyli konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich, a od godz. 13 turniej sołectw gminy Przemęt. Od godz. 17 gala honorowa OSP Przemęt. Od 17.30 konkursy zręcznościowe dla uczestników rajdu i wystawy. Do tego przejazdy treningowe traktorów. W programie aukcje charytatywne dla Emilki i Marysi. Wieczorem koncerty Modesta Aloustic i Blueshift. Niedziela (12.09.) zacznie się od mszy świętej w kościele w Przemęcie o godz. 11, a po niej koncert chóru Cantus z Leszna. W Nowej Wsi będzie się działo już od godz. 10.30, kiedy planowane jest otwarcie targów Eko produktów i usług pod patronatem wójta gminy Przemęt i Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Tego dnia już z daleka słychać będzie ryk silników traktorów, bo planowane są wyścigi. W programie też charytatywny wyścig kosiarek dla Marysi i Emilki. 

– Poza pokazami traktorów planujemy kilka ciekawych koncertów i kabaret – mówi sołtys Nowej Wsi Mariusz Michalewicz i zaprasza w najbliższy weekend do jego miejscowości. A wójt Janusz Frąckowiak podkreśla, że sołtys sam mówi, że woli pracować niż mówić. Drugi dzień pikniku zacznie się od wspominanego już koncertu 12-osobowego zespołu Cantus z Leszna. W przerwie od traktorów, już na polu w Nowej Wsi gości rozbawi Kabaret Malina. W skeczach pod tytułem „Królowie Żyta” inspirują się takimi programami jak „Królowe Życia”, „Rolnik szuka żony”, „Chłopaki do wzięcia”, „Złomiarze”, „TVN TURBO” i „Rolnicy z Podlasia” opowiadającego o ludziach, którzy na co dzień zmagają się z trudami życia na wsi. Perypetie mechanika ciągników rolniczych czy biznesmena śledzą miliony internautów. Będzie można ich też obejrzeć na scenie. Początek o godz. 14. 

To nie koniec atrakcji. Na godz. 16 organizatorzy zaplanowali koncert Sylwii Drzewieckiej. Artystka pochodzi z Błotnicy (gm. Przemęt), ale aktualnie mieszka we Włoszakowicach, gdzie razem z mężem prowadzi popularną restaurację. Od dziecka lubiła scenę, a miłością darzyła muzykę. W muzyczny świat disco polo weszła piosenką „Elo Ziomale”. Ważnym krokiem był udział w reality show „Miłość w rytmie disco”, który można było oglądać w Polo TV. W castingu została wybrana do roli Krystyny, żony głównego bohatera. Z powodu braku czasu można ją było oglądać tylko w pierwszym sezonie programu. Z piosenkami disco polo występuję jako Kassada. Zwieńczeniem popołudnia będzie koncert Alibii Hity PRL- u – Sobowtór Maryli Rodowicz, początek o godz. 16. Imprezę zakończy wręczenie nagród i wyróżnień za udział w konkursach, co zaplanowano na godz. 18. Koniec wydarzenia o godz. 19.30.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News