NewsWIDEOWOLSZTYN

„To sytuacja bez precedensu”. Poseł Rutnicki w ostrych słowach o podziale środków z funduszu1 min na czytanie

News - „To sytuacja bez precedensu”. Poseł Rutnicki w ostrych słowach o podziale środków z funduszu - myregion

Poseł Jakub Rutnicki, który dziś przyjechał do Wolsztyna, powiedział nam, że sytuacja, w której znalazł się powiat wolsztyński i gminy wchodzące w jego skład jest bez precedensu. – Starosta, wójtowie czy burmistrz oczekiwali na wyniki programu samorządowego, który został ogłoszony. To rzecz absolutnie skandaliczna, bo powiat wolsztyński, wraz z gminami, uzyskał zero wsparcia – zaznaczał Jakub Rutnicki. – Szpital aplikował o remont za osiem milionów, urząd miasta złożył wnioski na blisko 14 milionów, a gmina Siedlec złożyła wniosek na budowę nowej sali gimnastycznej. Aplikowała też gmina Przemęt – podkreślał parlamentarzysta. 

– Jeszcze podczas pierwszego rozdania tych funduszy, kiedy trwała kampania wyborcza, widzieliśmy, jak premier jeździł i rozdawał czeki. A dzisiaj chciałbym, żebyście państwo zobaczyli, że czek dla całego powiatu wolsztyńskiego równa się zero. W pierwszym rozdaniu obowiązywał algorytm. Można powiedzieć, że w miarę uczciwy dla każdego samorządu. Teraz mamy rozstrzygnięty nowy nabór, gdzie rozdano ponad 4 mld zł i przypominam: zero dla powiatu wolsztyńskiego i wszystkich gmin. Podobnie w powiecie nowotomyskim, gdzie pieniądze, bardzo niewielkie, dostały dwie gminy – mówił Jakub Rutnicki. 

– Zadaję tym samym pytanie, czy powiat wolsztyński i sąsiednie są tak traktowane przez PiS, bo PiS nie ma tutaj żadnego poparcia? Wystarczy spojrzeć na gminy z innej części Wielkopolski, gdzie te wsparcie jest – dodawał parlamentarzysta. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News