NewsREGION

To już pewne! Od poniedziałku przez ponad rok wahadła i korki na DW 3051 min na czytanie

News - To już pewne! Od poniedziałku przez ponad rok wahadła i korki na DW 305 - myregion

Dziś (13.08.) drogowcy zaczną rozstawiać znaki, a w poniedziałek (16.08.) trzeba będzie wyjechać wcześnie, żeby zdążyć na czas. Z trzymiesięcznym opóźnieniem rusza przebudowa DW 305 w Solcu. – Mimo to nie przewidujemy dziś opóźnienia w zakończeniu prac – mówi Paulina Jęczmionka – Majchrzak, rzeczniczka prasowa Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Ale nie możemy wykluczyć podpisania w przyszłości aneksu wydłużającego ten termin – dodaje.

Ryzyko przedłużania się prac jest jednak duże zważywszy, że miały się one rozpocząć na długo przed wakacjami i zakończyć w październiku 2022 r. Wykonawcą jest firma Infrakom z Kościana. W ostatnim czasie remontowała ona w naszym powiecie ul. Lipową, budowała rondo Pileckiego i drogę Powodowo – Kiełpiny, a żadna z tych inwestycji nie zakończyła się w wyznaczonym terminie.

– Odcinek długości 1,7 km od Solca do mostu na Południowym Kanale Obry jest ostatnim z czterech zaplanowanych etapów rozbudowy tej drogi. W czasie trwania inwestycji obowiązywać będzie tu, w zależności od etapu robót, ruch wahadłowy, dlatego prosimy kierowców prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności – wyjaśnia rzeczniczka WZDW. Rekompensatą za niedogodności będą 7-metrowa jezdnia z szykanami i aktywnym oznakowaniem, chodniki, ścieżka rowerowa i ekran akustyczny. Całość wraz z kanalizacją deszczową kosztować ma 7 mln zł, z czego 5,7 mln pochodzi ze środków unijnych.

Paulina Jęczmionka – Majchrzak potwierdza także, że w WZDW toczą się rozmowy dotyczące remontu DW 305 od Południowego Kanału Obry do Wolsztyna. Na razie dotyczą przygotowania dokumentacji i kosztorysu.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News