EXTRA

To jedna z najmniejszych miejscowości w regionie. Mieszka tam pan Ryszard z rodziną2 min na czytanie

EXTRA - To jedna z najmniejszych miejscowości w regionie. Mieszka tam pan Ryszard z rodziną - myregion

Mokrzec to najmniejsza miejscowość w powiecie grodziskim. I mieszka w niej tylko jedna rodzina. – Bardzo dobrze nam się tu mieszka – śmieje się Ryszard Krzyżański, właściciel działki, na której stoi jedyny w miejscowości dom. Podkreśla, że nie mógłby żyć nigdzie indziej. – Najpierw mieszkali tu moi dziadkowie, potem rodzice, jeszcze w czasach, kiedy ten budynek nie był nasz. Później, po wykupieniu działki, ja stałem się właścicielem – opowiada mieszkaniec Mokrzca. – Jestem, jakby to ująć, panem na włościach – śmieje się. 

Mokrzec otaczają moczary i małe bagna. – I pewnie stąd nazwa miejscowości – zastanawia się pan Ryszard. Wspomina, że działkę wyodrębniono z terenów spółdzielczych, a kiedyś należała do sołectwa Grodowice. Teraz przynależy do Łubnicy. – Na mszę jeżdżę do Gradowic, podatek płacę w Łubnicy, a listy przesyłane do mnie trzeba adresować: „Mokrzec Łubnica, poczta Wielichowo”. Trochę z tym zamieszania, ale jest więcej plusów niż minusów – śmieje się Ryszard Krzyżański. Opowiada, że tuż obok jego domu biegnie nawet droga powiatowa, ostatnio porządnie utwardzona. 

– Jest przejezdna, nie to, co kiedyś – mówi z zadowoleniem pan Ryszard. Podkreśla, że ma prąd, wodę, ciszę i spokój. Choć Mokrzec od kolejnych miejscowości dzieli niewielka odległość. Dlatego w razie potrzeby i z sąsiadami może porozmawiać. – Czujemy się tu bezpiecznie. Nie zamieniłbym się z nikim, to moje miejsce na ziemi – zaznacza na koniec pan Ryszard. 

AS

EXTRA - To jedna z najmniejszych miejscowości w regionie. Mieszka tam pan Ryszard z rodziną - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w EXTRA