GRODZISKNews

To dopiero ekipa! Dziewczyny założyły drużynę pożarniczą i już osiągają sukcesy!3 min na czytanie

GRODZISK - To dopiero ekipa! Dziewczyny założyły drużynę pożarniczą i już osiągają sukcesy! - myregion

Klaudia Konieczna, Lena Wieczorek, Amelia Kaczmarek, Zuzanna Kaczmarek, Wiktoria Krawczyk, Maja Woźna, Klaudia Napierała, Natalia Nowacka, Karina Rządkowska. To dziewczyny, które postanowiły założyć młodzieżową drużynę pożarniczą w Goździnie. I właśnie zdobyły 3 miejsce na wojewódzkich zawodach pożarniczych w Pleszewie. – To dzięki ich ambicji i temu, że nie odpuszczają – chwali trener, Mariusz Wieczorek. 

Dziewczyny same wpadły na pomysł stworzenia drużyny. O pomoc poprosiły społecznika i strażaka zawodowego Mariusza Wieczorka z Elżbiecin, by je trenował i pomagał w zdobywaniu strażackich umiejętności. Pan Mariusz się zgodził, ale zaskoczył go zapał i zaangażowanie dziewcząt. – Trenują tak długo, aż nas zmrok nie wygoni. Są ambitne i nie odpuszczają – podkreśla pan Mariusz. Wyjaśnia, że treningi przed zawodami odbywały się niemal codziennie. – Doszły do takiej perfekcji, że sądzę, iż wszystkie zadania mogłyby wykonać z zamkniętymi oczami – śmieje się trener. Odrazu jednak dodaje, że nie są to proste rzeczy. Bo na zawodach trzeba biegać przez płotki, pokonywać przeszkody, skakać przez ścianę czy przedostać się przez tunel. A także rozwijać węże, łączyć je i nimi rzucać. Do tego dochodzi wiązanie węzłów. Liczy się siła, szybkość i współpraca. 

Dziewczyny uwielbiają treningi. – Jest bardzo wesoło, trener wymyśla nam różne konkurencje, żebyśmy były coraz lepsze. A my uwielbiamy sport i takie treningi to wspaniała odskocznia od zdalnego nauczania. Możemy się spotkać, poćwiczyć, pośmiać- opowiadają. Podkreślają również, że ich drużyna integruje dziewczyny z Goździna i Elżbiecin. Organizują więc wspólne wyjazdy i pikniki. – Niedawno zaprosiliśmy do nas na piknik strażacki drużyny z Tarnowy i Jabłonny. Wszyscy przy ognisku wspaniale się bawili- tłumaczą strażaczki, które chwali również sołtys Goździna Anita Napierała. – Zawsze koszą trawę przy stawie, gdzie trenują. Dbają o porządek, pomagają przy imprezach – mówi Anita Napierała. Cieszy się, że młodzież tak chętnie garnie się do działania i nie trzeba prosić o pomoc. – Te dziewczyny to wspaniała wizytówka naszej wsi – podkreśla. 

Dumy nie kryje również trener Mariusz Wieczorek. – Trzecie miejsce to nagroda za ich ciężką pracę – zaznacza Wieczorek. Dodaje, że dziewczęca drużyna to nie jedyna w Goździnie, bo jest jeszcze ta złożona z chłopaków. – Wszyscy uczą się sprawnie reagować na niebezpieczeństwa i są doskonałym narybkiem do ochotniczej straży pożarnej. Już w tym roku kilkoro z nich będzie się uczyć w klasie mundurowej – mówi Mariusz Wieczorek. Razem z podopiecznymi nie spoczywa jednak na laurach, bo niedługo zawody powiatowe, do których się przygotowują i ostro trenują. A dalsze plany to zawody wojewódzkie. Obie ekipy wspiera też samorząd. Mają koszulki i transport na zawody. A trener dba, by był też profesjonalny sprzęt. 

AS

GRODZISK - To dopiero ekipa! Dziewczyny założyły drużynę pożarniczą i już osiągają sukcesy! - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK