FOTONewsWOLSZTYN

To była wyjątkowa noc. Zobaczcie, jak bawiono się w Grójcu Wielkim!7 min na czytanie

FOTO - To była wyjątkowa noc. Zobaczcie, jak bawiono się w Grójcu Wielkim! - myregion

Noc Świętojańska przypada w nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię Świętego Jana Chrzciciela. Noc Kupały 2021 obchodzić będziemy podczas najkrótszej nocy w roku czyli 21 czerwca. W tym roku jest to poniedziałek. Mimo to wydarzenie w Grójcu Wielkim cieszyło się zainteresowaniem. Tylko tutaj można w wyjątkowy sposób – puszczając wianek na wodę – wyzerować licznik. I to hasło padało tego wieczoru wiele razy. O co chodzi?

Podczas przygotowań do pierwszego festynu, dwadzieścia lat temu, panie, które pomagały, podkreślały, że na wydarzenie raczej się nie wybierają, bo to głównie dla młodych. To mąż sołtysowej Antoni Hirt wypowiedział te sławne słowa, że rzucając wianek na wodę można znowu poczuć się panienką, czyli… wyzerować licznik. Wczoraj (19.06.) po roku przerwy spowodowanej pandemią, mieszkańcy i goście obejrzeli spektakl oparty na piosence „Wiła wianki” z oprawą muzyczną Shanties Team. W roli narratora usłyszeli Teresę Sobkowiak, radną powiatową, której głos znany był m. in. ze Święta Smaków. Do tego oczywiście młodzież i mali aktorzy, którzy stworzyli wyjątkową atmosferę. Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni.

To nie jedyne, co tego dnia działo się w Grójcu Wielkim. Na scenie przy sali wiejskiej wystąpiła Orkiestra Dęta z Lwówka Wielkopolskiego, iluzjonista Maciej Eszwowicz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa i Orkiestra Taneczna Wihajster. Tuż przed korowodem w wyjątkowy nastrój mieszkańców i gości wprowadził zespół Leyenda, czyli Indianie grający muzykę z Ameryki Południowej. Każdy mógł też kupić wianek i samemu zdecydować czy zabrać go do domu, czy wrzucić do Obry.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO