NewsWOLSZTYN

„To był fantastyczny facet” mówi o Januszu Zającu przewodniczący rady miejskiej1 min na czytanie

News - „To był fantastyczny facet” mówi o Januszu Zającu przewodniczący rady miejskiej - myregion

– Życzyłbym wszystkim takiej współpracy w samorządzie na linii władzy ustawodawczej i wykonawczej jaką mieliśmy z panem Januszem. Oczywiście prywatnie też mieliśmy dobre relacje – mówi Ryszard Kurp, były starosta powiatu wolsztyńskiego i podkreśla, że jest bardzo zasmucony wiadomością o odejściu, w tak młodym wieku, Janusza Zająca.

Obecny przewodniczący rady gminy Jarosław Adamczak przyznaje, że Zając był dla niego wzorem. – Dużo się od niego nauczyłem. W jego ostatniej kadencji chodziłem na sesje i obserwowałem sposób prowadzenia rady, wysławiania się, dużą wiedzę merytoryczną – mówi przewodniczący i dodaje, że „to był fantastyczny facet”.

Janusz Zając z samorządem związany był od 1990 r., najpierw jako członek zarządu i radny gminy Przemęt, a potem przewodniczący rady powiatu w latach 1998 – 2006 i 2010-2016. Najlepiej wspominał pierwsze lata, gdy wszyscy wspólnie uczyli się samorządności. – Był to czas radości z tego, co robiliśmy – mówił w jednym z wywiadów. W lata 1990 – 2007 Janusz Zając był też dyrektorem szkoły podstawowej w Buczu. W połowie poprzedniej kadencji zrezygnował z mandatu radnego, bo jak wyjaśniał poświęcił się realizacji pasji biznesowych i turystycznych.

Od połowy sierpnia 2021 relacjonował na portalu społecznościowym swoją podróż rowerem przez Włochy. Pod jednym ze zdjęć napisał, że „to sposób na życie, radość z każdego pokonanego kilometra i energia pobierana z materii otaczającego nas świata”. Codziennie pokonywał dziesiątki kilometrów, a wieczory spędzał najchętniej na balkonach w hotelowych pokojach. Następnych relacji nie będzie.

Janusz Zając miał 64 lata. Termin jego pogrzebu nie jest jeszcze znany.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News