NewsWOLSZTYN

Tiry dewastują im wieś. Zebrali ponad sto podpisów i domagają się reakcji starosty5 min na czytanie

News - Tiry dewastują im wieś. Zebrali ponad sto podpisów i domagają się reakcji starosty - myregion

Mieszkańcy Kębłowa upominają się o obiecane blisko rok temu zmniejszenie dopuszczalnego tonażu ciężarówek przejeżdżających przez wieś. – Starosta obiecał rozmowy wiosną, a kończy się lato. Mieszkańcy napisali petycję do przewodniczącego rady powiatu i czekają na odpowiedź – mówi sołtys Kębłowa, Waldemar Baer. – Tiry i wanny na zakrętach nie mieszczą się na drodze i jeżdżą po chodnikach. Zapadają się studzienki, zdewastowana jest nawierzchnia drogi, chodniki, krawężniki i słupki oddzielające chodniki od jezdni, pękają ściany domów przy Rauera, Stradyńskiej i Wolsztyńskiej, a hałas od świtu jest taki, że nie można wytrzymać – dodaje.

W październiku mieszkańcy wsi spotkali się na rynku w Kębłowie z radnym Andrzejem Rogozinskim. Domagają się, by wpłynął na starostę, by jako właściciel głównych dróg we wsi, zakazał ruchu tranzytowego tirów o wadze powyżej 10 ton. – Droga została wyremontowana 11 lat temu, a już niedługo potem zaczęły się skargi mieszkańców. Od kilku lat prosimy o ograniczenie ruchu ciężarówek i dotąd i słyszeliśmy tylko, że po to droga ta została wyremontowana, żeby odciążyć trasę Nowa Sól – Obra – Wolsztyn.

– Mieszkańcy na pewno mają sporo racji. Na niektórych odcinkach ta droga nie jest przystosowana do ruchu takich taborów, zwłaszcza na skrzyżowaniach koło kościoła – mówił 10 miesięcy temu radny Andrzej Rogozinski. – Rozmawiałem już ze starostą i na pewno złożymy wniosek o zmniejszenie tonażu poruszających się tam pojazdów. Mam nadzieję, że zostanie rozpatrzony pozytywnie. Konieczne będzie oczywiście powołanie komisji składającej się z policjantów ruchu drogowego, przedstawicieli powiatu i gminy oraz radnych – twierdził, a starosta Jacek Skrobisz zapowiadał zwrócenie się do policji o wzmożenie kontroli w tym rejonie, bo jak twierdził problemem są ciężarówki, które przekraczają dopuszczalny tonaż. – Trzeba się liczyć z niezadowoleniem przedsiębiorców. Trzeba znaleźć złoty środek – mówił wówczas starosta.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News