Materiał informacyjny

Teraz to jeden z najpiękniejszych obiektów w gminie. Pałac w Buczu oficjalnie otwarty!5 min na czytanie

Materiał informacyjny - Teraz to jeden z najpiękniejszych obiektów w gminie. Pałac w Buczu oficjalnie otwarty! - myregion

Jeszcze niedawno pałac w Buczu, który znajduje się przy głównej drodze wiodącej przez miejscowość, nie był widoczny z ulicy. Zasłaniały go drzewa, a całość była bardzo zarośnięta. Dziś można śmiało powiedzieć, iż jest to jeden z najpiękniejszych obiektów w miejscowości w gminie. W czwartkowe popołudnie odbyło się jego oficjalne otwarcie.

– Pokazujemy, iż w tych trudnych czasach, może nieco skromniej, ale także możemy otworzyć piękny obiekt – powiedział podczas otwarcia obiektu wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, który podziękował za ogrom pracy, jaki włożono, by wyremontować budynek. 

Przebudowę rozpoczęto w czerwcu, choć plany renowacji są znacznie dłuższe i sięgają jeszcze poprzedniej kadencji samorządowej, czyli roku 2018. Łącznie w pałac zainwestowano blisko 1,3 miliona złotych. Obecnie zakończony został drugi etap, który pochłonął 740 tys. zł, z czego 500 tys. zł stanowiło dofinansowanie z województwa. Jak mówi wójt Frąckowiak, gdyby nie wsparcie, do remontu by nie doszło. 

Renowacja pałacu oraz jego okolicy w pierwotnym założeniu miała się odbyć w jednym etapie. Koszty były jednak zbyt duże, dlatego prace rozłożono na etapy. Kolejny ma się rozpocząć niebawem i obejmować prace wokół budynku. 

Pałac w Buczu wybudowano pod koniec XIX wieku. Znajduje się on w kompleksie parkowym a dokładniej w środkowo – zachodniej części. Cały teren rozciąga się na blisko 3,5 hektara. Obiekt wzniesiono z cegły. Warto dodać, iż budynek jest użytkowany przez szkołę podstawową, zatem prace wpłynęły też na komfort uczniów i nauczycieli, którzy w obiekcie przebywają. 

RED

Materiał powstał we współpracy z Gminą Przemęt

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne