FOTONewsWOLSZTYN

„Ten odpust to czas dziękczynienia”. Rozpoczęły się uroczystości w wieleńskim sanktuarium3 min na czytanie

FOTO - „Ten odpust to czas dziękczynienia”. Rozpoczęły się uroczystości w wieleńskim sanktuarium - myregion

Wczoraj o godz. 19 uroczystą mszą świętą i procesją rozpoczął się Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim. Mszy świętej przewodniczył ks. kustosz Marian Szymański, który witając pielgrzymów podkreślił, że tegoroczny odpust powinien być wielkim dziękczynieniem za trudny dla wielu ludzi ubiegły rok, kiedy zmagaliśmy się z pandemią. 

Duchowny wskazał, że wieleńskie sanktuarium to miejsce szczególne. Zarówno dla parafian, jak mieszkańców okolicznych i dalszych regionów. – To jest nasza matka. Tu doświadczamy jej miłości i matczynej pomocy. W jej ludzkim sercu złóżmy wszystkie intencje, które kryją ludzkie serca. I prośmy, by przedstawiła je umiłowanemu synowi – mówił ks. Szymański. Zaznaczał, że mamy za co Bogu dziękować. – To tragedia covidu, która dotknęła również mnie i z której wielu udało się wyjść cało. Dlatego niech ten odpust będzie czasem wielkiego dziękczynienia za to, co Bóg czyni w naszym życiu, naszych rodzinach i naszej umiłowanej ojczyźnie – podkreślał kustosz wieleńskiego sanktuarium. 

Sumie odpustowej, która już się rozpoczęła przewodniczy ks. arcybiskup Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański pełniący również funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W następnych dniach odprawiane będą msze m.in. w intencjach rolników i rzemieślników, rodziców i dzieci, kierowców i podróżujących, kapłanów i sióstr zakonnych, chorych i cierpiących czy małżonków i ich rodzin. Przewodniczyć im będzie kilkunastu duchownych. Szczegółowy program odpustu publikowaliśmy TUTAJ. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO