GRODZISKNews

Te spotkania rozstrzygną wszystko. Jeżeli Warta awansuje, ekstraklasa ponownie zagości w Grodzisku2 min na czytanie

GRODZISK - Te spotkania rozstrzygną wszystko. Jeżeli Warta awansuje, ekstraklasa ponownie zagości w Grodzisku - myregion

Warta Poznań, która rozgrywa swoje mecze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim nie zdołała awansować bezpośrednio do piłkarskiej ekstraklasy. W związku z tym rozegra ona spotkania barażowe. Co oznaczają one dla Grodziska?

Warta Poznań swoje mecze w 1 lidze rozgrywa właśnie w Grodzisku. Obiekt „Zielonych” przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu nie spełniał wymogów na tę klasę rozgrywkową. Jednak przeszedł on modernizację i od nowego sezonu będzie już spełniać te wymogi. Chyba, że drużyna awansuje do ekstraklasy. Jeśli tak się stanie, obiekt na tę ligę wymogów spełniać nie będzie i zespół będzie musiał występować w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ koszty wynajmu stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu są dla „Zielonych” zbyt wysokie. 

Warta Poznań otrzymała już nawet licencję na grę w ekstraklasie, jeśli swoje mecze rozgrywać będzie w Grodzisku. Jednak drużyna nie zdołała awansować bezpośrednio i teraz drużynę czekają baraże. We wtorek półfinał, w piątek ewentualny finał. Krótko mówiąc – jeśli Warta wygra w tym tygodniu oba spotkania, to w sezonie 2020/2021 zagra w ekstraklasie, która po 12 latach przerwy ponownie zagości w Grodzisku. Jeśli drużyna przegra w półfinale bądź finale do ekstraklasy nie awansuje a w przyszłym sezonie zespół zagra nadal w 1 lidze i najprawdopodobniej już w Poznaniu. 

Półfinał baraży odbędzie się we wtorek (28 lipca) o godz. 20.40 w Grodzisku. Warta podejmie Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Jeśli Warta wygra awansuje do finału. Wówczas, z uwagi na wyższe miejsce po rundzie zasadniczej, zagra w Grodzisku. Rywalem będzie zwycięzca z pary Radomiak Radom – Miedź Legnica. Ewentualny mecz finałowy odbędzie się w piątek o 17.40. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK