NewsNOWY TOMYŚL

Takie cuda z wełny! Kornelia: Szydełkowanie to mój sposób na życie!2 min na czytanie

News - Takie cuda z wełny! Kornelia: Szydełkowanie to mój sposób na życie! - myregion

– Babcia z mamą szydełkują od lat. Chciały mnie kiedyś nauczyć, ale zupełnie tego nie czułam. Nie myślałam, że kiedykolwiek aż tak to pokocham – mówi Kornela Hirt z Nowego Tomyśla, dla której szydełkowanie stało się sposobem na życie. 

Jak opowiada Kornelia, szydełkować uczyła się oglądając filmiki instruktażowe na YouTube. Wielu cennych rad udzieliły jej też mama z babcią. – Z każdym kolejnym motkiem i zrobioną rzeczą szło mi co raz szybciej i ładniej – mówi Kornelia i przyznaje, że nigdy nie myślała, że będzie na tym zarabiać. – Ale ludzie zaczęli interesować się tworzonymi przeze mnie rzeczami. Wtedy pomyślałam, że może warto podzielić się ze światem tym co robię. Przeszło mi przez myśl, że byłaby to idealna praca, którą mogłabym jednocześnie pogodzić z opieką nad dziećmi – tłumaczy mieszkanka Nowego Tomyśla, która jest mamą dwójki pociech. – Przed dwoma laty sprzedałam swoją pierwszą rzecz. Były to koszyczki wykonane z bawełnianego sznurka – wspomina Kornelia. 

To co robi, to prawdziwe cuda z wełny. I pod taką nazwą można znaleźć jej profil na Facebooku, gdzie na bieżąco publikuje zdjęcia rzeczy, które zrobiła. – Pogodzenie obowiązków domowych, wychowywania dziewczynek i wykonywania zamówień nie jest najłatwiejsze, ale kocham to co robię –podkreśla Kornelia. – Wykonuje własnoręcznie dywany, damskie torebki, koszyczki do przechowywania przedmiotów, kwietniki, koce, świąteczne ozdoby czy też podkładki pod kubek – wymienia. – Zrobienie torebki zajmuje mi około sześciu godzin. Po za zrobieniem całości ze sznurka montuje jeszcze własnoręcznie zapięcia. Szyję podszewkę na maszynie, a później ręcznie wszywam ją w środek torebki – zdradza szczegóły nowotomyślanka.

– Nauka szydełkowania zajęła mi trochę czasu. Tak naprawdę wciąż się uczę nowych wzorów. Pomysłów jest wiele i mam nadzieję, że z czasem uda mi się zrealizować je wszystkie. Niewątpliwie znalazłam pracę, która daje mi mnóstwo radości. Największe spełnienie dają mi uśmiechy zadowolonych klientek. Na pewno nie przestanę się rozwijać – zapewnia Kornelia, a nam pozostaje trzymać kciuki i gorąco kibicować.

GH

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News