GRODZISKNews

„Takich strat jeszcze nie mieliśmy, to idiotyzm”. Leśnicy ostro o wandalach, którzy zniszczyli leśny parking1 min na czytanie

GRODZISK - „Takich strat jeszcze nie mieliśmy, to idiotyzm”. Leśnicy ostro o wandalach, którzy zniszczyli leśny parking - myregion

Wandale zniszczyli dachy dwóch wiat, tablicę informacyjną oraz dwa kosze na parkingu leśnym. Leśnicy wstępnie szacują, że naprawa szkód pochłonie od 2,5 tys. do 3 tys. zł. Na materiał do odbudowania wiat potrzebnych będzie od siedmiu do dziesięciu sosen, które tym samym pójdą po topór. 

– O zniszczeniach poinformował mnie przedstawiciel jednej z firm pracujących na nasze zlecenie w lesie – mówi Tomasz Kałek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa w Grodzisku Wielkopolskim. Wyjaśnia, że wandale zniszczeń dokonali na parkingu przy drodze biegnącej w stronę Augustowa. Kamery tam nie ma i dlatego ustalenie sprawców może być nie tyle trudne, co niemożliwe. 

– Zdarza się, że ktoś urwie klapę od kosza, albo zniszczy tablicę, ale takich start w jednym miejscu dawno nie mieliśmy – zwraca uwagę Tomasz Kałek. Przypomina, że koszt ustawienia wszystkich urządzeń na parkingu wyniósł 15 tys. zł, a samo utrzymanie takiego miejsca też generuje wydatki. Teraz Nadleśnictwo musi znów wydać pieniądze, nie mówiąc już o kolejnych drzewach, które trzeba będzie ściąć.

Sprawą zajmuję się straż leśna i to strażnicy zdecydują, czy przekazać ją policji. Proszą też wszystkich, którzy mogliby pomóc w ustaleniu sprawców o kontakt pod nr 694 481 186. – Mamy nadzieję że sprawcy się znajdą i zostaną odpowiednio ukarani za swój idiotyczny czyn – podsumowuje rzecznik Nadleśnictwa.

JP

Podziel się informacją ...
 • 34
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  34
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK