NewsWOLSZTYN

Takich korków jeszcze nie było. Kierowcy omijają objazd i jadą przez centrum miasta. “Tragedia!”4 min na czytanie

News - Takich korków jeszcze nie było. Kierowcy omijają objazd i jadą przez centrum miasta. “Tragedia!” - myregion

Za dużo remontów naraz. – Zamknięta Lipowa, Gajewskich i skrzyżowanie koło skarbówki, a za chwilę 1 września i cały ruch ruszy przez Poznańską – mówi naczelnik drogówki, asp. sztab. Piotr Horowski. Już pierwszy dzień nowych objazdów pokazał słabe punkty tego rozwiązania, a trzeba się liczyć z tym, że będzie jeszcze gorzej.

Rano (26.08.) w ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich firm i instytucji zaangażowanych w przebudowę skrzyżowania przy urzędzie skarbowym, a drogówka od rana sprawdzała trasy objazdów i ich oznakowanie. Wnioski były takie, że wiele jeszcze trzeba zmienić i poprawić. Policja dostała zielone światło na dokonywanie niezbędnych zmian od ręki. 

– Monitorujemy trasy, obserwujemy ruch i dokonujemy zmian, które powinny wpłynąć na poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa – mówi Piotr Horowski. Stąd apel do kierowców, by nie jeździli na pamięć i zwracali szczególną uwagę na znaki nie tylko na trasach objazdów, ale i na drogach dojazdowych do nich. Zmiany w organizacji ruchu będą trwały ponad trzy miesiące, a ich szczegóły mogą się jeszcze wielokrotnie zmieniać.

Pierwsza próbka tego, co właśnie stało się naszym udziałem rozpoczęła się dziś przed godz 15, gdy kawalkada aut zablokowała m. in. Poznańską, 5 Stycznia i Poniatowskiego, Kościelną , Roberta Kocha. Tłoczno było na Dworcowej, ale ruch odbywał się tam o dziwo w miarę płynnie. Niewykluczone, że kierowcy aut osobowych zamiast objazdami i pojechali przez centrum miasta. Wskazuje na to fakt, że na łączniku koło Netto z Wiaduktu zjeżdżały niemal wyłącznie tiry. Efekt można było zobaczyć i niejeden przechodzień go podziwiał. Ludzie zatrzymywali się na chodnikach i oglądali ledwo i z rzadka toczące się auta. Kulminacja przypadła między 15 a 16, ale końca jeszcze nie widać.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News