GRODZISKNews

Taki prezent. Nowa karetka zastąpi wysłużoną w podstacji w Wielichowie1 min na czytanie

GRODZISK - Taki prezent. Nowa karetka zastąpi wysłużoną w podstacji w Wielichowie - myregion

Wyczekiwana od kilkunastu tygodni nowa karetka w środę (29.12) dotarła do grodziskiego szpitala. Zastąpi dotychczasową w podstacji w Wielichowie. 

To pierwszy w powiecie grodziskim ambulans w kolorze żółtym. Według aktualnych wytycznych to wspólny kolor transportu medycznego w całej Unii Europejskiej. Dlatego stopniowo białe karetki znikają już z ulic. Koszt zakupu samej karetki to około 400 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę dofinansowania szpital przeznaczył na zakup specjalistycznego wyposażenia. 

Wsparcie przekazały samorządy z gmin Wielichowo i Rakoniewice, które na zakup sprzętów do ratowania zdrowia i życia wyłożyło odpowiednio 35 i 50 tysięcy złotych. Zakup wyposażenia wsparła również Fundacja imienia Rudolfa Mossego. Znaczną część kwoty na karetkę wyłożyło też ministerstwo zdrowia dotując jej zakup kwotą 500 tys. zł. Ambulans będzie stacjonował w Wielichowie. Dotychczasowy pojazd ma już swoje lata i sporo przejechanych kilometrów. Nie oznacza jednak, że nie nadaje się do dalszej pracy. Nadal będzie zabezpieczać chociażby kwestie związane z transportem pacjentów.

opr. ŁR

FOTO: Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK