NewsWIDEOWOLSZTYN

“Tak wielki odzew nas zaskoczył”. Personel szpitala dziękuje za pomoc w dobie pandemii2 min na czytanie

News - “Tak wielki odzew nas zaskoczył”. Personel szpitala dziękuje za pomoc w dobie pandemii - myregion

Szpital w Wolsztynie od marca publikuje apele o pomoc finansową, a o wsparcie występuje też do samorządów. Rozmawia także z firmami, z których wiele zdecydowało się pomóc. Bezinteresownie. Karol Mońko przyznaje, że nie sposób podziękować każdemu z osobna, bo sami mieszkańcy wsparli lecznice kwotą ponad 300 tys. zł, co przekroczyło wszelkie oczekiwania. – Stąd cieszę się, o ile można dziś mówić o radości, że nikogo obecnie nie musimy odsyłać do innych lecznic, a Covid leczymy u nas, na miejscu – zwraca uwagę Mońko. Wyjaśnia, że lecznica już we wrześniu była gotowa na przyjmowanie pacjentów z koronawirusem, a sprawna organizacja i zaangażowanie personelu sprawiło, że udało się uniknąć kolejek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

– Obecnie mamy sprawnie funkcjonujący oddział covidowy, a także sprawnie działający SOR. To powinno dawać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom w tym trudnym czasie, a osobiście chcę wierzyć, że pandemia w końcu się skończy – zaznacza dyrektor. Dodaje, że organizacja pracy szpitala w dobie koronawirusa to ogromne wyzwanie, któremu stara się sprostać cały personel, ale nie bez znaczenia jest sprzęt, bez którego trudno walczyć o zdrowie pacjentów.

– I tego sprzętu otrzymaliśmy mnóstwo, podobnie jak środków ochrony osobistej, a doszło nawet do tego, że zadbano o wyżywienie naszego personelu. Są to niesamowite gesty ludzkiej dobroci i jedności w obliczu zagrożenia, jakim jest Covid. Tym bardziej, że liczba zakażeń rośnie każdego dnia, a jak podają ogólnopolskie media, ofiarami wirusa padają też pracownicy szpitali. – Dlatego też wszelkie płyny do dezynfekcji, maseczki, przyłbice czy kombinezony, które otrzymywaliśmy, były i są na wagę złota.

Takie wsparcie sprawiło również, że szpital mógł zahamować wydatki, które po ogłoszeniu pandemii zaczęły rosnąć w dramatycznym tempie. Doszło do tego, że walka z Covidem kosztowała nawet milion złotych miesięcznie. A tego na dłuższą metę żadna lecznica nie przetrwa – wskazuje Karol Mońko. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News