GRODZISKNews

Szykują się do Święta Pieczarki. Nie będzie korowodu, ale w planie są koncerty gwiazd1 min na czytanie

GRODZISK - Szykują się do Święta Pieczarki. Nie będzie korowodu, ale w planie są koncerty gwiazd - myregion

Rozpoczęcie Święta Pieczarki zaplanowano na sobotę (14.08) o godz. 17, tradycyjnie na stadionie miejskim. Wiadomo już, że nie będzie słynnego korowodu, za to centrum kultury zorganizuje konkurs strojów pieczarkowych dla dzieci. Odbędzie się w formie wirtualnej, a szczegóły zostaną podane niebawem. 

Podczas imprezy na scenie pojawią gwiazdy. W sobotę wystąpi De Mono (godz. 21), a w niedzielę discopolowy zespół Power Play. W międzyczasie prezentować będą się dzieci z różnych sekcji prowadzonych w domu kultury. Zaplanowano również koncert grupy Budka Band, specjalizującej się w wykonywaniu przebojów Budki Suflera. W niedzielę również takie atrakcje jak konkurs kulinarnych dla kół gospodyń wiejskich pn. „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Potrawy z pieczarek będzie oceniał znany z telewizyjnych programów kulinarnych Grzegorz Łapanowski. W programie imprezy również występy cheerleaderek, w tym tych 40 plus oraz koncerty lokalnych artystów, a wśród nich Dj Matrix’a. Po nich będzie można wysłuchać włoskich przebojów w wykonaniu Dario Isidoris i piosenek disco polo Agnieszki Brzezińskiej. 

W tym roku msza św. w intencji branży pieczarkowej została odprawiona w tradycyjnym terminie, czyli 30 maja, tak by dostosować się do obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Również w sierpniowy weekend na terenie stadionu zostaną wprowadzone ograniczenia związane z obowiązującymi przepisami. W strefie imprezy masowej będzie mogło znajdować się 250 osób niezaszczepionych. Urząd gminy prosi o wyrozumiałość i tłumaczy, że jest to pierwsza większa impreza organizowana w Wielichowie w czasach obostrzeń i zakazów. Organizatorzy starają się przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia i działanie zgodne z prawem.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK