GRODZISKNews

Szpital w Grodzisku od dziś wraca do “normalności”. Nie jest już covidowym1 min na czytanie

GRODZISK - Szpital w Grodzisku od dziś wraca do “normalności”. Nie jest już covidowym - myregion

Jak poinformowała dyrekcja grodziskiego szpitala, od dziś nie ma już w placówce oddziałów covidowych. Przez okres ponad siedmiu miesięcy przyjęto na nie 667 pacjentów, dla których zarezerwowano 62 łóżka, w tym trzy na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. W trakcie trzeciej fali koronawirusa pacjenci byli leczeni także na 4 łóżkach respiratorowych. 

Od dzisiaj ( 07.06) szpital likwiduje oddziały covidowe i realizuje swoją podstawową działalność. Zamknięte do tej pory oddziały szpitalne wracają do normalnego funkcjonowania, jedynie oddział chirurgiczny jest nadal zawieszony i rozpocznie pracę we wrześniu. 

Otwarty jest już oddział internistyczno-kardiologiczny, anestezjologii i intensywnej terapii. Swoją działalność kontynuuje oddział położniczo- ginekologiczny, oddział noworodkowy i poradnie specjalistyczne. Normalnie, jak do tej pory pracują: laboratorium, pracownie RTG, TK, USG. Nie zmienia się funkcjonowanie punktu pobrań COVID-19 i punktu szczepień powszechnych.

Pracownia endoskopowa wznawia swoją pracę od 1 lipca. Oddział chirurgiczny z pododdziałem gastroenterologicznym jest jeszcze zawieszony i wznowi działalność 1 września. Leczenie chirurgiczne dla pacjentów zapewniają szpitale w Nowym Tomyślu, Kościanie i Wolsztynie.

Dyrekcja szpitala w Grodzisku dziękuje pracownikom i darczyńcom za trud pracy i wsparcie w tym trudnym dla wszystkich okresie. Władze szpitala zwracają się również do pacjentów dziękując im za zaufanie i sugestie mobilizujące do poprawy funkcjonowania jednostki.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK