NewsWOLSZTYN

Szpital szuka zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych?2 min na czytanie

News - Szpital szuka zastępcy dyrektora do spraw ekonomicznych? - myregion

Temat został wywołany właśnie zmianami w statucie szpitala. O zasadność tworzenia kolejnego stanowiska dyrektorskiego w szpitalu pytał m.in. radny Michał Nowak. W odpowiedzi, starosta Jacek Skrobisz podkreślił, że z uwagi na brak zastępcy dyrektora ds. medycznych i wszystkie obowiązki spoczywają na barkach dyrektora Karola Mońko, a zmiana ma pozwolić na usprawnienie funkcjonowania i organizacji pracy szpitala.

Trzy tygodnie temu (8.03.) dyrektor wolsztyńskiego szpitala informował jednak, że w najbliższym czasie nie ma w planie zatrudniania zastępcy dyrektora, a wprowadzone podczas grudniowego posiedzenia rady powiatu zmiany w regulaminie organizacyjnym to wyłącznie usankcjonowanie takiej decyzji, gdy pojawi się koncepcja i właściwy kandydat. Podkreślał przy tym, że w większości szpitali powiatowych takie stanowiska są już poobsadzane, co nie zmienia faktu posiadania przez nie także zastępców dyrektorów do spraw lecznictwa.

Wszystko wskazuje jednak na to, że poszukiwania kandydata trwają. Jednym z nich miał być pracownik Starostwa Powiatowego, który miał otrzymać taką propozycję i ją odrzucić. Sam zainteresowany odsyła nas do zwierzchników. – Proszę kontaktować się w tej sprawie ze starostą lub wicestarostą. Może udzielą takiej informacji – mówi, ale Jacek Skrobisz zaprzecza. – Pan kierownik donikąd się nie wybiera – zaznacza. Nie zaprzecza natomiast w sprawie innej kandydatki, ale po szczegóły odsyła do dyrektora szpitala.

Kandydatką miała być zastępczyni komendanta 105 Szpitala Wojskowego w Żarach do spraw ekonomiczno – technicznych . Zainteresowana nie zaprzecza, ale nie chce komentować tej rozmowy, a radni powiatowi wspominają, że na etapie wprowadzania pod obrady projektu zmian w statucie wolsztyńskiej lecznicy starosta osobiście informował, że stanowisko jest planowane pod jakąś kobietę pracującą obecnie na tożsamym stanowisku w innym szpitalu i mającą duże doświadczenie zawodowe w tej dziedzinie.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora SP ZOZ w Wolsztynie. Czekamy na odpowiedź.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News