GRODZISKNews

Szpital świętuje jubileusz. Radni zdecydowali o przyznaniu lecznicy medalu1 min na czytanie

GRODZISK - Szpital świętuje jubileusz. Radni zdecydowali o przyznaniu lecznicy medalu - myregion

Z okazji 130 rocznicy powstania szpitala w Grodzisku Wielkopolskim, radni powiatu grodziskiego jednogłośnie poprarli przyznanie szpitalowi medalu “Zasłużony dla powiatu grodziskiego”.

Lecznica została ufundowana w 1891 roku przez Rudolfa Mosse dla uczczenia pamięci jego ojca – Marcusa. Doktor Marcus Mosse był lekarzem, który cieszył się dużym poważaniem i szacunkiem wśród mieszkańców Grodziska, gdzie prowadził praktykę lekarską. W 1999 roku, zgodnie z przepisami, szpital przeszedł w ręce powiatu. Największą inwestycją była modernizacja i rozbudowa lecznicy w latach 2013 – 2016. W grodziskim szpitalu pacjenci mogą skorzystać z pomocy pięciu oddziałów.

– W szpitalu pacjenci zawsze otoczeni są profesjonalną i troskliwą opieką. Na szpitalnych oddziałach, dzięki empatii kadry medycznej, każdy pacjent może w przyjaznej atmosferze przejść przez pełny proces hospitalizacji. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się oddział ginekologiczno – położniczy, wybierany przez kobiety, które ufają, że właśnie w tej lecznicy, w całkowitym poczuciu bezpieczeństwa na świat przyjdą ich dzieci – czytamy w uzasadnieniu do uchwały rady powiatu grodziskiego. Wkrótce lecznica ma mieć też zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy.

W czerwcu ubiegłego roku szpital niespodziewanie został przekształcony na zakaźny i leczył tylko pacjentów z Covid – 19. Przez dwanaście miesięcy funkcjonowania w takiej formie hospitalizowano tutaj prawie 700 osób. Po czterech miesiącach przerwy od leczenia pacjentów z koronawirusem wojewoda ponownie zarządził uruchomienie oddziału zakaźnego.

Dziś (10.11.) szpital będzie świętował okrągłą rocznicę powstania. O godz. 12 przy szpitalu wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego. Obchody jubileuszu szpitala rozpoczną się w Grodziskiej Hali Sportowej o godz. 13.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK