NewsWOLSZTYN

Szpital odpowiada: Klamka nie wymaga częstej dezynfekcji, a pacjentom zalecamy maseczki1 min na czytanie

News - Szpital odpowiada: Klamka nie wymaga częstej dezynfekcji, a pacjentom zalecamy maseczki - myregion

– Jeżeli przede mną w kontenerze było 20 chorych osób, to tam jest jeden wielki koronawirus – mówił wczoraj pan Andrzej (75 l.), zbulwersowany tym, jak wygląda testowanie pacjentów przed wolsztyńskim szpitalem. Test postanowił zrobić nie dlatego, że miał objawy choroby, ale przed wyjazdem za granicę, żeby udowodnić, że jest zdrowy. Zwracał uwagę, że pacjenci stoją w długiej kolejce, krzesło i klamka nie są dezynfekowane. – Przyszedłem zdrowy, a mogłem wyjść stamtąd chory – mówił pan Andrzej, a pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wanda Rogozińska, specjalista mikrobiologii medycznej oraz Katarzyna Matysiak – pielęgniarka epidemiologiczna z wolsztyńskiego szpitala wyjaśniają jakie środki bezpieczeństwa są stosowane w punkcie pobrań. Pracownicy punktu stosują środki do dezynfekcji powierzchni (Meliseptol) oraz dezynfekcji rąk (Anios Gel), które spełniają wymogi Covid -19 i posiadają atest PZH.

– Wspomniane krzesło, na którym siedzą pacjenci, jest dezynfekowane nieustannie po każdym pacjencie. Klamka nie wymaga tak częstej dezynfekcji, gdyż podczas badania drzwi pozostają otwarte. Każdorazowo po pobranym wymazie, obsługa wymienia rękawiczki oraz dezynfekuje ręce, dbając tym samym o swoje bezpieczeństwo – wyjaśniają Rogozińska i Matysiak.

Specjalistki odnoszą się też do kolejki, która tworzy się przed punktem pobrań. – Pacjenci umawiani są na konkretną godzinę. Pobranie trwa kilka sekund, więc jeśli nawet pacjent przyjdzie nie na tą godzinę, na którą jest zapisany, bo tak często się zdarza i dlatego tworzą się kolejki, to nie czeka długo. Możliwość zakażenia minimalizuje to, że jest na świeżym powietrzu i ma założoną maseczkę ochronną, o czym przypominamy przy rejestracji pacjentów na pobranie wymazu – mówią Rogozińska i Matysiak.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News