NewsWOLSZTYN

Szpital miał tylko 24 godziny na wydanie dotacji od premiera. Jaki sprzęt medyczny kupiono?2 min na czytanie

News - Szpital miał tylko 24 godziny na wydanie dotacji od premiera. Jaki sprzęt medyczny kupiono? - myregion

Na prośbę dyrektora szpitala jeszcze w październiku ubiegłego roku starosta wolsztyński wystąpił z wnioskiem do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem wojewody Wielkopolskiego o sfinansowanie zakupu sprzętu medycznego. Chodziło o doposażenie oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz utworzenie dwóch dodatkowych stanowisk do intensywnej terapii. Teraz szpital będzie miał sześć takich stanowisk.

Informacja z Urzędu Wojewódzkiego o przyznaniu dotacji w wysokości ok. 352 tys. zł przyszła 30 grudnia. Czas na realizację był bardzo krótki, bo zaledwie do 31 grudnia. Udało się tego dokonać. Szpital w Wolsztynie ma obecnie sześć stanowisk i posiada potencjał lokalowy, sprzętowy i kadrowy umożliwiający wystąpienie z wnioskiem o akredytację do Ministerstwa Zdrowia. Da to szpitalowi możliwość wystąpienia o powiększenie oddziału o kolejne trzy stanowiska do intensywnej terapii. Pozwoli to też ubiegać się o rezydenturę i możliwość szkolenia specjalizacyjnego lekarzy w oddziale AiIT.

To nie jedyny nowy sprzęt dla szpitala w ostatnim czasie. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała kardiomonitory i 14 łóżek do intensywnej terapii wraz z materacami oraz zakupionym na potrzeby oddziału aparatem do ultrasonografii. Inwestycję wsparł też powiat wolsztyński i firma Onix z Zakrzewa. Zakupiono również trzy wysokiej klasy respiratory (2 szt. powiat wolsztyński, 1 szt. gmina Wolsztyn) za łączną kwotę ok. 356 tys. zł. Szpital doposażono także w zestaw pomp strzykawkowych, ssak elektryczny transportowy, defibrylator, aparat do masażu leczniczego i lodówkę farmaceutyczną dzięki dotacji gminy Wolsztyn za łączną wartość ok. 122 tys. zł oraz w urządzenia do tlenoterapii dzięki pomocy gminy Przemęt i Siedlec.

Szpital dostał też dotację z powiatu wolsztyńskiego w wysokości ok. 943 tys. zł na zakup aparatu RTG płucno-kostnego. Od początku lutego ma służyć pacjentom. Urządzenie będzie połączone z wewnętrznym systemem obiegu wyników i dokumentów, co usprawni proces diagnozowania i leczenia oraz umożliwi transfer do opisywania wykonywanych badań i archiwizacji. Dzięki wsparciu firmy NorDan kupiono też aparat ultrasonograficzny.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News