NewsNOWY TOMYŚL

Szpital dementuje informację udostępnioną przez policję: pomogliśmy temu dziecku1 min na czytanie

News - Szpital dementuje informację udostępnioną przez policję: pomogliśmy temu dziecku - myregion

Wczoraj (6.09.) nowotomyska policja udostępniła na Facebooku post, z którego wynika, że gdyby nie interwencja funkcjonariuszy, to szpital w Nowym Tomyślu nie przyjąłby kilkuletniego chłopca. Tak pisze w udostępnionym poście matka dziecka. – Gdyby nie wy, nie przyjęliby nas z synkiem do szpitala – zaznacza. 

News - Szpital dementuje informację udostępnioną przez policję: pomogliśmy temu dziecku - myregion

Już wczoraj poprosiliśmy o komentarz rzecznika komendy, sierż. sztab. Mariusza Majewskiego. Jak wyjaśnił, Policjanci interweniowali widząc stojący za przejazdem kolejowym samochód, w którym przebywała m.in. matka z dzieckiem. – Widząc, że dziecko źle się czuje, pomogliśmy w szybkim dotarciu do szpitala – przekazał Majewski. 

Dziś sytuację komentuje również szpital, który stanowczo podkreśla, że pomoc dziecku została udzielona i nie była w żaden sposób uzależniona od interwencji policji. – Nikt z personelu nie odsyłał pacjenta do innego szpitala i nie było sytuacji odmowy przyjęcia, czy odmowy udzielenia świadczenia w naszym szpitalu – dementuje lecznica. W nadesłanej odpowiedzi czytamy również, że personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udzielił pomocy medycznej niezwłocznie po zgłoszeniu się dziecka i z jego rodzicami i po kontakcie z medykami. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News