NewsREGION

Szkoły przygotowują się do przyjęcia uczniów, ale mają problem. Nie wszyscy nauczyciele chcą wrócić do pracy2 min na czytanie

News - Szkoły przygotowują się do przyjęcia uczniów, ale mają problem. Nie wszyscy nauczyciele chcą wrócić do pracy - myregion

Wczoraj (6.08.) w wolsztyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie dyrektorów placówek oświatowych, podczas którego dyskutowano o nadchodzącym roku szkolnym. – Sytuacja zmienia się dość dynamicznie choćby ze względu na rosnącą liczbą zachorowań w kraju, ale według aktualnych zapewnień ministra edukacji, 1 września wracamy do normalnej pracy z dziećmi – mówi Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie. Podkreśla, że obecnie nie ma żadnych przesłanek do tego, by którąkolwiek z gminnych palcówek pozostawić zamkniętą. 

– Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić jak największe bezpieczeństwo dzieciom i nauczycielom. W placówkach będzie prowadzona m. in pełna dezynfekcja, ale jeśli zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia, jak konieczność zapewnienia niemieszania się uczniów i personelu, i będą one ściśle egzekwowane, to może się okazać, że w niektórych placówkach nie uda się tych wymogów spełnić, co będzie skutkowało koniecznością ich zamknięcia – przyznaje dyrektor Bober. Dziś jednak wszystko to tylko gdybanie. – Na 24 sierpnia zaplanowaliśmy kolejne spotkanie. Wtedy powinniśmy już znać konkretne wytyczne i zalecenia ministerstwa. Z dyrektorami planuje się także spotkać inspektor sanitarny i kuratorzy – dodaje. 

Monika Bober przyznaje, że dyrektorzy chcą powrotu do normalności, choć zdają sobie sprawę, że w obecnych warunkach będzie to duże wyzwanie. Jednocześnie odbierają też pierwsze, pojedyncze sygnały od nauczycieli, którzy obawiają się powrotu do pracy. – Dotyczą one osób, które znajdują się w grupie wysokiego ryzyka ze względu na wiek czy stan zdrowia. Jest ich zaledwie kilka, ale wiem, że nauczyciele ci zapowiedzieli, że wykorzystają wszelkie dostępne sposoby, włącznie ze zwolnieniami lekarskimi, by nie wrócić we wrześniu do szkół – przyznaje. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News