NewsWOLSZTYN

Szkoły dostają nowe komputery z powodu pandemii. Część dyrektorów mówi, że to kropla w morzu potrzeb2 min na czytanie

News - Szkoły dostają nowe komputery z powodu pandemii. Część dyrektorów mówi, że to kropla w morzu potrzeb - myregion

Powiat wolsztyński przekazał szkołom średnim działającym na terenie powiatu komplety komputerów, 35 zestawów kosztowało blisko 100 tysięcy złotych. Sprzęt, nie tylko komputery, ale także słuchawki, zostały przekazane proporcjonalnie do poszczególnych szkół. Jednak pojawiło się pytanie, czy po pandemii, kiedy już uczniowie wrócą do szkół sprzęt nie będzie się marnować, ponieważ w końcu szkoły już i tak były wyposażone w sprzęt komputerowy. 

Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie mówi jednak, iż komputery, które teraz trafiają do szkół, to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb. – Sprzęt który mamy i tak się już starzeje, dodatkowo i tak nie mieliśmy go zbyt wiele. Teraz otrzymaliśmy 10 komputerów, które niebawem wydamy. Potem kiedy do nas wrócą będą i tak bardzo przydatne w szkole – mówi Artur Walczak – Mortezaei. – Trzeba zdementować też plotki, iż rodzice nie chcą szkolnych komputerów. Są one ubezpieczone i nie trzeba się martwić o ewentualne szkody – dodaje dyrektor ZSRiT. 

Podobnie sprawa wygląda w Zespole Szkół Zawodowych, gdzie uczniów było znacznie więcej a potem przyszedł podwójny rocznik i na lekcjach często dwóch uczniów siedziało przy jednym komputerze. Obecnie ZSZ otrzymało 17 komputerów, które potem będą wykorzystywane dalej. 

Przypomnijmy, iż wcześniej podobne wsparcie szkołą udzielił powiat nowotomyski, który dla swoich placówek przekazał 40 komputerów. Podobnie uczyniły gminy. – Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla uczniów nieposiadających odpowiedniego wyposażenia, zgłoszone przez dyrektorów, staraliśmy się dzięki pozyskanym funduszom, zapewnić komputery dla wszystkich uczniów, którzy tej pomocy potrzebowali – informuje Mieczysław Skrzypczak, wójt gminy Kuślin. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 25
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  25
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News