NOWY TOMYŚL

Szkoła żegna cenioną katechetkę. Przygotowała do komunii świętej i bierzmowania wielu uczniów1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Szkoła żegna cenioną katechetkę. Przygotowała do komunii świętej i bierzmowania wielu uczniów - myregion

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu żegna wieloletnią katechetkę Jolantę Dana, która zmarła w poniedziałek (7.09.) po długiej chorobie.

– Jolu Kochana, nie jest łatwo wypowiadać słowa pożegnania, tego ostatniego pożegnania kierowanego do Ciebie. Szczególnie nam, którzy Ciebie znaliśmy, szanowaliśmy i zwyczajnie bardzo lubiliśmy. Twoje odejście – mimo choroby, z którą się zmagałaś – zaskoczyło nas wszystkich. Pracowałaś w naszym ośrodku 26 lat. Z wieloma z nas od początku istnienia placówki. Wspominamy wszystkie sprawy i działania, które nas łączyły, którym poświęcałaś swój czas, wiedzę, umiejętności i talenty. Było ich tak wiele, że trudno wszystkie wymienić. Byłaś wielkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Szczególnie ukochałaś dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną – piszą pracownicy ośrodka. Podkreślają, że podczas wielu lat pracy, pani Jolanta przygotowała do komunii świętej i bierzmowania wielu uczniów. 

– Zyskiwałaś tym wielką wdzięczność rodziców swoich podopiecznych. Byłaś piękna w swojej skromności i życzliwości. Zawsze chętna do pomocy, znana ze swojego dobrego serca nie odmawiałaś nikomu kto potrzebował wsparcia lub dobrej rady. Żyłaś dla innych i dla wielu osób byłaś i pozostaniesz przykładem dobrego człowieka. Żegnając Cię dzisiaj dziękujemy za Twoje poczucie humoru, przyjazny uśmiech na buzi i dobre serce – podkreślają koledzy i koleżanki zmarłej katechetki. 

JP

foto: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL