Artykuł informacyjny

Szkoła ponadpodstawowa inwestuje w przyszłość zawodową młodzieży4 min na czytanie

Artykuł informacyjny - Szkoła ponadpodstawowa inwestuje w przyszłość zawodową młodzieży - myregion

Dwie nowe, bogato wyposażone pracownie zyskała Szkoła Ponadpodstawowa w Przemęcie. Dzięki nim uczniowie będą mogli brać udział w wielu bezpłatnych kursach, które przygotują ich do pracy w zawodzie.

Przemęcka szkoła to wiele lat historii i wiele dowodów na to, że placówka zawsze szła z duchem czasu. Tak jest do dziś, a realizowany właśnie projekt, którego pierwszym krokiem jest zakup nowoczesnych urządzeń ze specjalistycznym oprogramowaniem to dowód na to, że szkoła chce kształcić pracowników, a nie bezrobotnych. Wskazują na to kursy, które będzie można prowadzić dzięki nowemu wyposażeniu. Wśród nich są nie tylko te związane z oprogramowaniem, ale choćby te dotyczące wizażu i stylizacji.

Otwarcie dwóch pracowni odbyło się 22 kwietnia. Było możliwe dzięki projektowi „Absolwenci z przyszłością – podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Przemęcie”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 583 tys. zł. Na otwarciu pracowni zaprezentowano nowe pracownie do nauki przedmiotów zawodowych, w tym pracownię ekonomiczną odzwierciedlającą rzeczywiste warunki pracy, a także pracownię prac biurowych. Dzięki dofinansowaniu kupiono m.in. nowe meble, komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem, tablice interaktywne, drukarki, kasy fiskalne, bindownice i wiele innych urządzeń. Wszystko to ma służyć nauce, a także organizacji specjalistycznych kursów.

Na liście planowanych kursów są m.in. szkolenia obejmujące obsługę programów małych i średnich firm, szkolenia dotyczące profesjonalnej obsługi biura, kursy prowadzenia działalności gospodarczej, płatne staże w zakładach pracy, zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z języka polskiego, angielskiego i matematyki, kurs spawalniczy, kurs obsługi wózków podnośnikowych, kurs wizażu i stylizacji, kurs dekorowania wyrobów cukierniczych czy kurs obsługi programów dotyczących tworzenia dokumentacji ubezpieczeniowej.

Owe szkolenia idealnie wpasowują się w obecne realia rynku pracy, na którym trzeba nie tylko wiedzieć, jak wypełniać elektroniczne dokumenty, ale i używać kilku języków. Nie wspominając o nowoczesnych formach kształcenia związanych choćby z dekorowaniem wyrobów cukierniczych czy stylizacją. Bo rynek pracy się zmienił, a co ważne, zmieniają się też szkoły. W tym szkoła Przemęcie.

W uroczystości otwarcia pracowni wzięli udział Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak; Zastępca Wójta Gminy Przemęt Waldemar Kalitka; kierownik wydziału oświaty, promocji, turystyki i sportu Urzędu Gminy w Przemęcie Mart Sobierajska, Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie Pani Halina Pohl, Wicedyrektor ds. szkół ponadpodstawowych Katarzyna Dłużak-Plenzler, kierownik praktycznej nauki zawodu Joanna Kalitka oraz nauczyciele: Iwona Prais i Janusz Fechner.

Zdaniem Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka  wyposażenie szkolnych pracowni w których młodzi szlifują swoje umiejętności zawodowe jest bardzo ważne. Dzięki tej inwestycji, oferta edukacyjna w jednej szkole ponadpodstawowej w gminie Przemęt będzie na jeszcze wyższym poziomie.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne