NewsNOWY TOMYŚL

Szkoła muzyczna w Nowym Tomyślu będzie rozbudowana. Placówka dostała na ten cel dofinansowanie2 min na czytanie

News - Szkoła muzyczna w Nowym Tomyślu będzie rozbudowana. Placówka dostała na ten cel dofinansowanie - myregion

Nowotomyska szkoła muzyczna będzie rozbudowana. Jak informuje dyrektor placówki Krystyna Szymko, wszystko dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A konkretniej z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”. 

Dyrektor wskazuje, że projekt przebudowy i rozbudowy szkoły zakłada m.in. adaptację nieużytkowego poddasza, przebudowę budynku szkoły i rozbudowę o łącznik z z klatką schodową, windą, szatnią i portiernią w celu zapewnienia odpowiedniej infrastruktury. 

Po przebudowie i rozbudowie budynek nie tylko będzie spełniał wyższe wymagania techniczne. Zyska nowe, bardzo ważne elementy jakimi będą: nowa sala kameralna, nowa sala rytmiki, nowoczesne sale dydaktyczne, ale również nabierze reprezentacyjnego wyglądu – podkreśla Krystyna Szymko. Precyzuje, że prace mają rozpocząć się niebawem i potrwać do przyszłego, 2022 roku. 

Dyrektor zaznacza również, że modernizacja bazy lokalowej szkoły oraz rozbudowa o łącznik przyczyni się wydatnie do poprawy warunków kształcenia, dostępu dzieci i młodzieży do edukacji muzycznej. – Dzięki inwestycji zwiększy się też atrakcyjność oferty programowej i artystycznej szkoły w zakresie możliwości prezentacji artystycznych w szkole, środowisku lokalnym, regionie oraz kraju – podkreśla Krystyna Szymko. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News