NewsWOLSZTYN

Szkoła muzyczna ma się czym pochwalić. Od lat jej uczniowie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia2 min na czytanie

News - Szkoła muzyczna ma się czym pochwalić. Od lat jej uczniowie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia - myregion

W środę (2.06.) odbyły się ostatnie przesłuchania kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie. Placówka kształci uzdolnione muzycznie dzieci młodzież w dwóch cyklach – sześcioletnim dla dzieci od 6 roku życia w klasach fortepianu, akordeonu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, klarnetu, fletu, trąbki, saksofonu i perkusji oraz czteroletnim dla dzieci i młodzieży od 8 do 16 roku życia w klasie akordeonu, wiolonczeli, gitary, klarnetu, fletu, trąbki, saksofonu i perkusji. 

Dzięki doświadczonej i zaangażowanej kadrze pedagogicznej szkoła zapewnia wysoki poziom nauki, czego najlepszym dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, jakie jej uczniowie zdobywają w konkursach w całym kraju – nawet w czasie pandemii, gdy praca nad doskonaleniem umiejętności i techniki była niezwykle trudna. – Tylko w ciągu kilkunastu ostatnich były to: wyróżnienie dla Zuzanny Orwat (skrzypce) na Ogólnopolskim Forum Instrumentalnym “Miniatura 2020” w Świebodzinie, III miejsce Norberta Gliwy (skrzypce) oraz wyróżnienie dla duetu Norbert i Jakub Gliwa (skrzypce i akordeon) w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi oraz I miejsce Estery Gemby w Buskich Konfrontacjach Saksofonowych w Busku-Zdroju – wylicza dyrektor Agnieszka Pilarek – Szumska. 

Poza podstawową działalnością edukacyjną, szkoła prowadzi liczne zajęcia propagujące szeroko pojętą kulturę muzyczną oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Doskonałą okazją do zachęcania do rozwijania talentów już u najmłodszych dzieci są m.in. wizyty przedszkolaków, a okazją do szlifowania talentów dla tych, którzy już je rozwijają – warsztaty. Tradycją szkoły są już letnie Akademie Instrumentów Dętych oraz Regionalne Warsztaty Saksofonowe, które systematyczne przyciągają do Wolsztyna młodych, zdolnych muzyków. I to właśnie w maju szkoła ponownie gościła wybitnego saksofonistę i nauczyciela, prof. zw. dr hab. Dariusza Samóla z Akademii Sztuki w Szczecinie, który współpracuje z wolsztyńską Szkołą Muzyczną od 11 lat. – W tegorocznych warsztatach uczestniczyło 15 młodych saksofonistów – uczniów szkół muzycznych I stopnia ze Słubic, Zbąszynia, Gorzowa Wielkopolskiego, Nowej Soli i Konina oraz oczywiście Wolsztyna – mówi dyrektor Pilarek – Szumska. – Towarzyszyli im ich nauczyciele, dla których także była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i forma doskonalenia zawodowego – dodaje.

EI 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News