NewsWOLSZTYN

Sytuacja może się zmieniać z godziny na godzinę. Szkoły biorą pod uwagę zdalne nauczanie2 min na czytanie

News - Sytuacja może się zmieniać z godziny na godzinę. Szkoły biorą pod uwagę zdalne nauczanie - myregion

Tylko dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie są jeszcze objęte zdalnym nauczaniem. Trzem kwarantanna skończyła się w sobotę. Wszystkie miały kontakt z nauczycielem zakażonym koronawirusem. – Sytuacja jest opanowana – mówi Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty. – Do dziś włącznie (12.10) kwarantanną objęta jest także jedna klasa w Szkole Podstawowej nr 5 – dodaje. 

– Mieliśmy bądź mamy pojedyncze przypadki zakażeń wśród nauczycieli innych szkół, ale tak się złożyło, że zawsze były to osoby, które pozytywne wyniki otrzymywały będąc na zwolnieniach lekarskich albo opiece i nie miały kontaktu z uczniami i nauczycielami – podkreśla Monika Bober. W wolsztyńskich szkołach podstawowych i przedszkolach nie było dotąd ani jednego zachorowania wśród dzieci. 

Wprowadzenie czerwonej strefy nie wpłynęło na zmianę wytycznych dla szkół. – Premier nie widzi potrzeby wprowadzenia powszechnego zdalnego nauczania, w związku z czym większość szkół funkcjonuje „normalnie”, a sanepid stoi na stanowisku, że jest to konieczne tylko w uzasadnionych przypadkach, czyli tam, gdzie pojawiła się osoba zakażona i tylko w odniesieniu do osób, które miały z nią bezpośredni kontakt. Aby sanepid wydał zgodę na wprowadzenie zdalnego nauczania, dyrektor szkoły musi naprawdę dobrze umotywować swój wniosek – wyjaśnia Monika Bober. 

Szkoły są przygotowanego do tego, by w razie konieczności z dnia na dzień przejść na system nauczania zdalnego. – Poza tym, co przerobiliśmy już od marca do czerwca, podczas wakacji nauczyciele uczestniczyli w różnego rodzaju szkoleniach i korzystali z różnych form doskonalenia – mówi dyrektor Bober. – Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Póki co, nie odbieram żadnych sygnałów od dyrektorów, by przestrzeganie obostrzeń sprawiało uczniom problem. Wręcz przeciwnie. Nauczyciele przyznają, że nasi uczniowie bardzo szybko się przystosowali – dodaje. 

EI

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News