NOWY TOMYŚL

Sygnalizacja za 120 tys. zł nadal nie działa. Burmistrz: Planujemy, zamierzamy…2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Sygnalizacja za 120 tys. zł nadal nie działa. Burmistrz: Planujemy, zamierzamy… - myregion

Serial związany z sygnalizacją świetlną ustawioną na ul. Piłsudskiego szybko się nie skończy. Mimo tego, że trwa od wielu miesięcy, w sprawie interweniowali radni, a na zastosowane rozwiązanie narzekają mieszkańcy. W skrócie chodzi o to, że ustawione u zbiegu ulic Piłsudskiego z Witosa światła jeszcze nie zabłysły, a zdaniem części kierowców, nawet gdy to nastąpi, na niewiele się zda. 

Już w pierwszym kwartale ubiegłego roku burmistrz Włodzimierz Hibner informował, że gmina zwróciła się do wykonawcy z prośbą o analizę przeniesienia świateł w inne miejsce i poprosiła o przygotowanie wyceny. – Dalsze kroki w tej sprawie zostaną podjęte po otrzymaniu wyceny od wykonawcy robót – zapewniał burmistrz w piśmie datowanym na 3 marca, będącym odpowiedzią na zapytanie radnego Wojciecha Andryszczyka. Nie wiadomo jednak, jaką odpowiedź przygotował wykonawca, o ile w ogóle ją przygotował. Wiadomo za to, że wspólny front z Włodzimierzem Hibnerem utrzymywała jego zastępczyni Adrianna Zielińska. W maju informowała nas bowiem, że jeszcze w 2020 roku ma nastąpić uruchomienie sygnalizacji na Piłsudskiego razem z tą, która miała stanąć na Witosa. 

Ale sen się nie spełnił. Stojące światła nie świecą, tych na Witosa nie ma wcale. Jest za to… odpowiedź burmistrza na nasze pytania w przedmiotowej sprawie. I nie różni się znacznie od tej, którą Włodzimierz Hibner przesłał ponad 11 miesięcy wcześniej. – Planujemy przeniesienie wskazanej sygnalizacji lub postawienie nowej na ul. Witosa w tym roku – zapewnia burmistrz. Dalej wyjaśnia, że gmina zamierza zlecić usługę wykonania projektu organizacji ruchu profesjonalnej firmie. Zwraca też uwagę, że w listopadzie słup sygnalizacji uszkodzono. – Dlatego wystąpiliśmy do policji w celu ustalenia szkody w celu wszczęcia procedury odszkodowawczej – tłumaczy Włodzimierz Hibner. – Być może uda się połączyć kwestię wymiany słupa z inną lokalizacją – dodaje włodarz Nowego Tomyśla. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL