GRODZISKNews

Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Grodzisku odbywają się zawody strzeleckie1 min na czytanie

GRODZISK - Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w Grodzisku odbywają się zawody strzeleckie - myregion

W niedzielę 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Grodzisku Wlkp tradycyjnie z tej okazji odbywają się zawody strzeleckie, w których corocznie bierze udział kilkadziesiąt osób. Również w tym roku na strzelnicy w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju odbędą się zawody strzeleckie z KBKS. Na strzelnicę zapraszają Burmistrz Grodziska Wlkp. i Grodziski Klub Strzelecki GRYF. W strzeleckich zmaganiach mogą brać udział wszyscy, którzy zgłoszą się, zapiszą na zawody i chcą zawalczyć o puchar Burmistrza Grodziska Wlkp.

W ten sposób grodziszczanie już od kilku lat celebrują święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada właśnie w niedzielę i zostało wprowadzone ustawą sejmu z 30 lipca 1992 roku na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 stoczonej w wojnie polsko-bolszewickiej zwanej powszechnie „cudem nad Wisłą”. 

Zawody zostaną przeprowadzone w kategoriach-dzieci do 13 lat, młodzież, kobiety i mężczyźni. Będzie strzelanie z karabinka sportowego kbks kaliber 5,6 mm w postawie strzeleckiej czyli leżąc z wolnej ręki, dzieci do lat 13 będą mogły strzelać z podpórką. Jak tłumaczy Maciej Kandulski naczelnik sportu komisja będzie oceniała 10 strzałów do tarczy, będą strzały próbne, a każdy będzie miał 10 minut na strzelanie całej serii. Wręczenie pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych nastąpi po zakończeniu zawodów około godz. 18:00.

Klub Strzelecki GRYF przy tej okazji zaprasza na strzelnicę wszystkich chętnych i przypomina, że strzelnica jest czynna od maja do października w piątki w godz.17-19 oraz w soboty i niedzielę w godz. 15-19.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK