NewsREGION

Święto Trzech Króli. Orszaki wyruszą również z naszych parafii. Gdzie?2 min na czytanie

News - Święto Trzech Króli. Orszaki wyruszą również z naszych parafii. Gdzie? - myregion

W czwartek (6.01.) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej mszy świętej poświęcona zostaną kreda i kadzidło. W kościele we Wielichowie orszak wyruszy po mszy o godz. 12. Wierni przejdą ulicami: Farną, Ratuszową, Lipową, Wierzbową i Kościelną w kierunku szkoły. Uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki. Organizatorzy proszą dzieci o ubranie się w jeden z trzech kolorów – czerwony, niebieski lub zielony.

W parafii NMP Wniebowziętej św. Jana Chrzciciela, św. Jana Ewangelisty w Lwówku przed mszą świętą wierni wyruszą z trzech różnych miejsc, a każdej grupie przypisano kolor. Grupa Czerwona (Akcja Katolicka, Chór parafialny, Żywy Różaniec, Caritas, Domowy Kościół) – zbiórka przy Banku Spółdzielczym. Grupa Niebieska (Młodzież Wincentyńska, Duszpasterstwo Młodzieży, Schola młodzieżowa, ministranci, dzieci od klasy V SP oraz młodzież bierzmowana) – boisko przy starej szkole. Grupa Zielona (dzieci przygotowujące się do Pierwszej komunii św. i ich rodzice oraz dzieci z klas I-IV szkół podstawowych i ich rodzice) zbiórka przy budynku GS na ul. Powstańców Wlkp. Grupy wyruszają o godz. 10.30 na rynek. Po odśpiewaniu kolęd przejdą do kościoła.

Orszal wyruszy też w Nowym Tomyślu. O godz. 14.30 z Placu Niepodległości. – Zachęcamy dzieci do przebrania się za anioły, królów lub pasterzy oraz do zabrania kołatek i grzechotek – przekazuje parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wiele parafii w regionie, które wcześniej organizowały orszaki tym razem z nich zrezygnowało lub wybrali inną formę. W parafii farnej w Wolsztynie po mszy św. o godz. 12.30 wierni przejdą na rynek miejski do szopki, gdzie będą wspólnie kolędować. Korony i śpiewniki będzie można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News