NewsWOLSZTYN

Święta Smaków nie będzie, ale będzie Grójecka Noc Świętojańska. Co jeszcze planują w Siedlcu?1 min na czytanie

News - Święta Smaków nie będzie, ale będzie Grójecka Noc Świętojańska. Co jeszcze planują w Siedlcu? - myregion

Sala kinowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu jest gotowa już od ponad roku. Do tej pory przez restrykcje związane z koronawirusem działała krótko. Trzecie już otwarcie planowane jest 1 czerwca. – Mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał jej zamykać. Chyba, że za dwadzieścia lat, gdy będziemy wymieniać sprzęt na bardziej nowoczesny – mówi Waldemar Ligma, dyrektor siedleckiego GOK-u. 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka wejściówki na bajki dla dzieci będą kosztować tylko 1 zł, a dla dorosłych 8 zł. Repertuar kina na czerwiec można znaleźć na stronie internetowej GOK – u.

Ośrodek kultury ogłosił też termin Grójeckiej Nocy Świętojańskiej. Tradycyjne wydarzenie w Grójcu Wielkim ma się odbyć 19 czerwca, początek o godz. 17. GOK ogłosił nabór młodych aktorek do inscenizacji nad rzeką. – Zainteresowanie było dość duże i listę już pomału zamykamy – mówi Ligma. Wyjaśnia, że ze szczegółami czekają na ogłoszenie kolejnych przepisów związanych z organizacją imprez masowych.

Siedlec chce też świętować Rok Rodu Mielżyńskich w hołdzie dla ich zasług dla historii regionu i kraju. Część rodu wywodzi się z Chobienic. – Warto przypomnieć Macieja Mielżyńskiego, który razem z Hipolitem Cegielskim zakładał poznański bazar – mówi dyrektor Ligma i zapowiada cykl wydarzeń poświęconym zacnemu rodowi, żeby przybliżyć ich mieszkańcom Siedlca.

Pewne jest, że w tym roku nie będzie Święta Smaków, największej imprezy w Siedlcu. – Będziemy chcieli, w miarę możliwości, jak najwięcej mniejszych wydarzeń organizować w plenerze. Zobaczymy, na co pozwolą nam przepisy i sytuacja epidemiologiczna – kończy dyrektor.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News