NewsNOWY TOMYŚL

Światłowód w blokach i na wsiach. Spółdzielnia podłącza mieszkańców i kusi promocyjnymi cenami2 min na czytanie

News - Światłowód w blokach i na wsiach. Spółdzielnia podłącza mieszkańców i kusi promocyjnymi cenami - myregion

Prace trwają w Borui Kościelnej, a niebawem powinny rozpocząć się w Borui Nowej. A chodzi o światłowód, na który wielu mieszkańców czekało od dawna. Bo daje gwarancję niezawodnego internetu, co w dobie pandemii jest nie tyle ważne, co konieczne. 

Jak mówi sołtys Borui Nowej Marzena Matusiak, nauka zdalna pokazał, że nawet najlepszy komputer na nic się zda, gdy nie będzie podłączony do dobrego internetu. – Wiele osób w miastach nie dowierza, że są jeszcze miejsca, gdzie jest problem z zasięgiem. Tymczasem u nas tak jest i jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że właśnie się to zmienia – podkreśla Matusiak. 

Inwestycję realizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Tomyślu. Prace podzielono na kilka etapów i nie wszyscy zainteresowani podłączą się w tym roku. Ale nikt nie narzeka, bo cierpliwość popłaca, a w przypadku oferty od spółdzielni – ceny są atrakcyjne. Niższe niż u konkurencji. – Są również zniżki dla seniorów – wskazuje sołtys, która już wiele miesięcy wcześniej podjęła starania, by miejscowości miały możliwość podłączenia się do sieci. 

– Były to tygodnie rozmówi i zbierania podpisów poparcia. Wielokrotnie zderzałam się ze ścianą, ale marzenia stały się faktem. Nie da się opisać wdzięczności wobec spółdzielni i wielu niezwykle życzliwych osób i cudownych mieszkańców. Bez ich wsparcia nigdy by się to nie udało. Dziękuje wszystkim, którzy okazali pomoc – zaznacza sołtys Borui Nowej. 

Wyjaśnimy, że spółdzielnia podłącza światłowód również w blokach. I oferuje promocję w postaci abonamentu za złotówkę przez pierwsze dwa miesiące, a następnie abonament za 60 zł przy prędkości do 200 mb/s. Montaż również kosztuje złotówkę, chyba że to spółdzielnia ma dostarczyć router. Jego koszt to niespełna 150 zł, co i tak jest atrakcyjną ofertą na rynku. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News