NewsREGION

Sutenerki w rękach prokuratury. Seks-biznes działał dwa lata – także u nas2 min na czytanie

News - Sutenerki w rękach prokuratury. Seks-biznes działał dwa lata – także u nas - myregion

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania przez inne osoby prostytucji. Śledczy ustalili, że grupę przestępczą założyła w lipcu 2019 roku 40-letnia głogowianka – Anna S., która zarządzała mieszkaniowymi agencjami towarzyskimi zlokalizowanymi na terenie Głogowa i Wałbrzycha.

Ponadto sieć „mieszkaniówek” tworzyły także wynajmowane przez nią cyklicznie lokale w Wielkopolsce, m.in. w Nowym Tomyślu, Koninie, Kaliszu i Poznaniu. Tzw. „mieszkaniówki” działały także na terenie Dolnego Śląska we Wrocławiu i Jeleniej Górze, w województwie lubuskim w Gorzowie Wielkopolskim oraz w zachodniopomorskim w Szczecinie.

We wskazanych lokalach prostytuowały się kobiety, werbowane przez Annę S. za pośrednictwem erotycznych portali internetowych. Poza organizacją lokali i czerpaniem zysku z zarobionych na nierządzie pieniędzy, wymieniona zajmowała się także reklamowaniem prostytuujących się kobiet. Organizowała w tym celu sesje fotograficzne i tworzyła anonse erotyczne na stronach internetowych.

Kierowaną przez Annę S. grupę przestępczą tworzyła telefonistka Katarzyna C. oraz Oliwia A. Pierwsza z kobiet obsługiwała wskazane na portalach erotycznych telefony i kierowała dzwoniących klientów do konkretnego lokalu. Rolą Oliwii A. było natomiast m.in. pośredniczenie w rozliczeniach pieniężnych pomiędzy prostytuującymi się kobietami a Anną S.

– Na wniosek prokuratora, kierująca grupą i telefonistka zostały tymczasowo aresztowane na okres trzech miesięcy. Zarzuty usłyszało jeszcze sześć innych osób – pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Wymienieni są podejrzani o uczynienie sobie stałego źródła dochodu z kuplerstwa, czyli ułatwiania prostytucji oraz czerpania z tego korzyści majątkowych – informuje prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Wobec podejrzanych oraz Oliwii A.- „księgowej” grupy, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju, a na poczet przepadku korzyści uzyskanych z przestępstwa zabezpieczono kwotę prawie 30 tys. zł.

Podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i ułatwianie prostytucji i czerpanie z niej korzyści majątkowych grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News