NOWY TOMYŚL

Super, że jest fundacja! Dzięki temu darczyńcy chętnie pomagają szpitalowi w Nowym Tomyślu2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Super, że jest fundacja! Dzięki temu darczyńcy chętnie pomagają szpitalowi w Nowym Tomyślu - myregion

Fundacja im. dr. Kazimierza Kołogi Dla Szpitala w Nowym Tomyślu w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowała się pod koniec stycznia 2020 roku. Pod koniec marca z kolei uruchomiła już konto bankowe, na które darczyńcy mogą wpłacać pieniądze i w ten sposób pomagać nowotomyskiemu szpitalowi. 

Po kilku dniach działalności na koncie organizacji (stan na 3.04.) było już blisko 100 tys. zł! W czasie stanu epidemii każda złotówka jest na wagę sztabki złota. Więc świetnie, że tak to funkcjonuje. – Cieszę się, że znalazło się tak wiele ludzi dobrej woli i wpłacają datki – mówi szef fundacji Janusz Nowak, były dyrektor lecznicy w Nowym Tomyślu. Zaznacza, że fundacja to była oddolna inicjatywa pracowników szpitala. W jej powołanie zaangażowali się przede wszystkim Iwona Wilgowicz, społeczny inspektor pracy w szpoitalu i Fryderyk Pośpiech, diagnosta laboratoryjny.

To oni poprosili Janusza Nowaka o szefowanie i nie mógł się nie zgodzić. Działalność szpitala zna od podszewki. Był nim związany przez prawie 30 lat. Był jego wicedyrektorem, a później dyrektorem przez ponad 20 lat. – Fundacja powstała, żeby pomagać. Zawsze brakowało i będzie brakować pieniędzy w służbie zdrowia. Dlatego to fajna inicjatywa, która już się sprawdza. A uruchomienie działalności w czasie pandemii to potężny zbieg okoliczności, ale to też szczególny moment, kiedy musimy zrozumieć, że nie ma czasu na spory i kłótnie. To czas na pomaganie i wzajemne się wspieranie – dodaje Janusz Nowak. W zarządzie fundacji oprócz niego i Fryderka Pośpiecha jest również Adam Polański, nauczyciel i radny miejski. Iwona Wilgowicz jest szefem rady fundacji. 

Wpłacać pieniądze można ciągle, a szpital stale informuje o przeznaczaniu zgromadzonych środków na zakupy potrzebnych szpitalowi sprzętów. W piątek (3.04.) dyrekcja lecznicy dziękowała wszystkim darczyńcom i zawiadomiła, że z dotychczas zebranych środków zostaną zakupione między innymi dwa łóżka do intensywnej terapii (zakup sfinansowała Firma Bartex Bartol w kwocie 65 tys. zł). – W połączeniu z zakupionymi respiratorami ze środków uzyskanych z dotacji od naszych gmin umożliwi to zorganizowanie dwóch stanowisk intensywnej terapii w naszym szpitalu – napisała dyrekcja. O zakupie specjalistycznej karetki dla szpitala pisaliśmy TUTAJ

Warto przypomnieć, że celem fundacji jest prowadzenie działalności mającej na celu wspieranie ochrony zdrowia, poprzez: wyposażenie oraz doposażenie podmiotów medycznych w sprzęt oraz aparaturę medyczną, finansowanie wydatków na modernizację infrastruktury, pomieszczeń i urządzeń szpitala, modernizacja pomieszczeń szpitalnych oraz sprzętu medycznego, a nawet doskonalenie kadr lekarskich czy pielęgniarskich. To tylko niektóre z celów statutowych nowo powołanej do życia fundacji. 

Na to konto fundacji można wpłacać środki: 06 1600 1462 1896 0980 3000 0001 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL