NewsNOWY TOMYŚL

Sukcesy sztangistów z Nowego Tomyśla. Zawodnicy pobili aż 11 rekordów życiowych!2 min na czytanie

News - Sukcesy sztangistów z Nowego Tomyśla. Zawodnicy pobili aż 11 rekordów życiowych! - myregion

Obecnie dwóch zawodników klubu podnoszenia ciężarów LKS „Budowlani Całus” z Nowego Tomyśla przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Są to Adrian Krupa i Sergiusz Wójcik. To ogromny sukces sztangistów pochodzących z naszego regionu.

Nieco wcześniej w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów połączone z mistrzostwami Polski U-23. Nowotomyski klub miał aż 8 reprezentantów na tej imprezie sportowej. Byli to: Paulina Kudłaszyk, Weronika Mróz, Piotr Kudłaszyk, Damian Keller, Radosław Jarnut, Mikołaj Miliński oraz Adrian Krupa. „Budowlani” zajęli 3 miejsce w klasyfikacji klubów w kategorii U-23. Nie zawiedli także poszczególni zawodnicy i zawodniczki.

Z indywidualnych występów klub może być bardzo zadowolony. W Biłgoraju zostało pobitych aż 11 rekordów życiowych. Rodzeństw Piotr i Paulina Kudłaszyk zwyciężyli w swoich kategoriach i zdobyli tytuły Mistrzów Polski. Paulina mistrzostwo w kategorii U-23 oraz wicemistrzostwo w kategorii seniorek natomiast Piotr zwyciężył zarówno w jednej jak i drugiej kategorii. Medale zdobywał też Damian Keller. Był 3 w swojej kategorii, natomiast w podrzucie wywalczył srebro. Objawieniem turnieju z okazał się zawodnik z Nowego Tomyśla- Adrian Krupa. 13-latek wystartował w kategorii seniorskiej do 55 kg i wywalczył brązowy medal. To duże osiągnięcie dla tak młodego zawodnika.