NewsWOLSZTYN

Sukces naszych zawodników! Zdobyli złoto i srebro na mistrzostwach Polski!1 min na czytanie

News - Sukces naszych zawodników! Zdobyli złoto i srebro na mistrzostwach Polski! - myregion

Nikola Horowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski juniorek na 200 metrów, z kolei Łukasz Żok zdobył tytuł Wicemistrza Polski na tym samym dystansie. W ten sposób po erze sukcesów w biegach z przeszkodami rozpoczął się czas mistrzów w sprincie w Nadodrzu Powodowo.

W wyścigu kobiet dobrze wystartowała Kinga Gacki, która prowadziła bieg przez 40 metrów, niestety skończyło się kontuzją. Wygrała Horowska (24.31), druga była Judyta Zwolińska (24.61), a trzecia Alicja Struzik (24.67). To duży sukces 19 – letniej zawodniczki z Powodowa.

Walki nie zabrakło też w wyścigu mężczyzn. Wygrał Oliwier Wdowiak (21.59), przed zawodnikiem z Powodowa Łukaszem Żokiem (21.73), a trzeci był Szymon Szachniewicz (21.82).