NewsWOLSZTYN

Strażacy o wczorajszej akcji: Podejrzewamy podpalenie, sprawą zajmuje się policja1 min na czytanie

News - Strażacy o wczorajszej akcji: Podejrzewamy podpalenie, sprawą zajmuje się policja - myregion

Wczoraj (27.06.) strażacy gasili pożar lasu w okolicy Świętna (gm. Wolsztyn). Służby podejrzewają podpalenie. To nie pierwsze takie zdarzenie w tej okolicy.

Około godz. 14 strażacy dostali informację o pożarze lasu przy ścieżce rowerowej przy drodze w kierunku Obry i Rudno. Początkowo był problem z lokalizacją miejsca zdarzenia. Okazało się, że paliło się runo leśne w młodniku, czyli młodym lesie, gdzie rosną drzewa w wieku ok. 10 lat. Ogień rozwijał się około 10 metrów od ścieżki. – Po dojechaniu na miejsce okazało się, że pali się ok. jednego ara ściółki leśnej – mówi asp. Waldemar Wielgosz z wolsztyńskiej straży pożarnej. Pożar udało się szybko opanować tylko dzięki temu, że o zdarzeniu poinformowały przypadkowe osoby, które poruszały się ścieżką rowerową.

Podobne zdarzenie w tej samej okolicy miało miejsce w piątek (25.06.). – Podejrzewamy, że przyczyną wybuchu ognia było podpalenie. Pożar rozwijał się kilka metrów od drogi i trudno przypuszczać, że doszło do przypadkowego zaprószenia ognia, np. w efekcie upuszczenia niedopałka papierosa – mówi Waldemar Wielgosz.

W połowie czerwca dwa pożary lasu miały miejsce dzień po dniu. Służby również służby podejrzewały podpalenie, a straż leśna zgłosiła sprawę na policję. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Warto pamiętać, że jeśli zauważymy pożar trzeba natychmiast zgłosić to służbom. Nadleśnictwo Sława tel. 697 070 934 lub tel. stacjonarny 68 356 67 82. Cały czas dostępny jest też ogólnopolski numer alarmowy 112.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News