FOTONewsNOWY TOMYŚL

Stracili zakład, który budowali przez wiele lat. Strażacy ogłosili zbiórkę, by im pomóc3 min na czytanie

FOTO - Stracili zakład, który budowali przez wiele lat. Strażacy ogłosili zbiórkę, by im pomóc - myregion

– Jako strażacy z OSP Kuślin chcieliśmy rozpocząć zbiórkę na niezbędny dla nas sprzęt ratowniczy. Życie jednak napisało własny, tragiczny scenariusz. Szybko zmieniliśmy nasze plany – informują za pośrednictwem portalu zrzutka.pl druhowie z Kuślina. – We wtorek 22 grudnia po godzinie 21 otrzymaliśmy alarm. Do remizy przybiegł też nasz strażak Robert – kierowca ratownik, który zwykle, gdy tylko był na miejscu, nawet gdy wykonywał swoją pracę, rzucał wszystko i pędził na alarm. Tym razem, przebierając się usłyszał w radiu – podczas odbierania zgłoszenia, że doszło do pożaru w jego własnym zakładzie – piszą strażacy. 

Robert wraz z synem Piotrem od wielu lat budowali firmę zajmującą się wulkanizacją, naprawą oraz holowaniem pojazdów. Główną siedzibę mieli w Wąsowie, gdzie prócz maszyn wulkanizacyjnych, czy pomieszczeń garażowych, znajdował się również magazyn opon.

– Gdy dojechaliśmy na miejsce, pożar był już bardzo mocno rozwinięty. Robertowi udało się wyprowadzić znajdujące się w garażach dwa samochody oraz motocykl. Pomogliśmy w wyniesieniu drobnego sprzętu warsztatowego i to tyle. Płomienie zniszczyły wszystko inne. Ponadto w początkowej fazie akcji doszło do wybuchu, który zniszczył część warsztatową, m.in. maszyny wulkanizacyjne – informują druhowie. 

Akcja gaśnicza trwała wiele godzin. Na miejscu pracowali też Policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa, bo przyczyny pożaru nie udało się jeszcze ustalić. Fakt jest taki, że Robert i jego syn Piotr w kilka godzin stracili wszystko to, na co pracowali praktycznie przez całe życie.

– Jako jednostka OSP Kuślin zwracamy się zarówno do braci strażackiej, jak i do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie. Poprzez zrzutkę.pl rozpoczynamy akcję zbierania funduszy, które pomogą naszym strażakom stanąć na nogi, po tych dramatycznych wydarzeniach. Będziemy dążyć do tego, by odbudować ich zakład. Wiemy, że razem możemy zdziałać wiele. Wiemy również, że dobro wraca. Robert i Piotr dotychczas pomagali innym. Mamy nadzieję, że teraz inni pomogą im – podkreślają strażacy. 

Aby pomóc, kliknij TUTAJ.

opr. ŁR

Źródło i foto: OSP Kuślin

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO