NewsWOLSZTYN

„Stop antyaborcyjnym kłamstwom!” pod takim hasłem ma się dzisiaj odbyć pikieta pod kościołem1 min na czytanie

News - „Stop antyaborcyjnym kłamstwom!” pod takim hasłem ma się dzisiaj odbyć pikieta pod kościołem - myregion

Wystawę pod tytułem „Wybierz życie” ustawiono w czwartek (24.09.), przy kościele pod wezwaniem św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie. Kilka dni później, w nocy, nieznani sprawcy wypalili dziurę w jednym z plakatów. Na wielkoformatowych zdjęciach widać płody po dokonaniu aborcji. Jedno z nich jest zestawione z podobizną Adolfa Hitlera.

Adam Boch, działacz organizacji Młoda Lewica – Wielkopolska, postanowił zaprotestować. – Antykobieca fundacja wystawiła na terenie wolsztyńskiej parafii obrzydliwe zdjęcia, które narażają wiernych na manipulację. Zaprotestujmy przeciwko temu. W przeddzień rocznicy Czarnego Protestu pokażemy, że nie ma miejsca na ohydę i fałszywe informacje na temat zabiegu medycznego. Aborcji będącej prawem kobiety – napisał na Facebooku.

– Nie podoba mi się, że prezentowane są kłamliwe i ordynarne obrazy. Dzieci, które przychodzą z rodzicami do kościoła, muszą patrzeć na te zdjęcia i wyrabia się w nich obraz, że aborcja to coś złego. Tymczasem w całej Europie, poza Polską i Watykanem, zabieg przerywania ciąży do 12 tygodnia życia płodu jest dozwolony. To uderza w prawa kobiet – mówi Boch.

Protest jest planowany na dzisiaj (2.10.) na godz. 17 pod kościołem. Uczestnicy przyjdą ubrani na czarno. Organizatorzy zgłosili tzw. spontaniczne zgromadzenie. – Rozmawiałem z przedstawicielem mundurowych, którzy będą zabezpieczać protest – mówi Boch i zachęca do udziału.
JP

Podziel się informacją ...
 • 24
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  24
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News