NewsNOWY TOMYŚL

Stoliki do przewijania niemowlaków w Parku Feliksa. Z takim pomysłem wyszła Krystyna Wilkoszarska1 min na czytanie

News - Stoliki do przewijania niemowlaków w Parku Feliksa. Z takim pomysłem wyszła Krystyna Wilkoszarska - myregion

Radna Krystyna Wilkoszarska jest zdania, że pora letnia przyciągnie jeszcze więcej mieszkańców do miejskiego parku. Zwraca uwagę, że ma na to wpływ pandemia i zmiana warunków życia, ale i form wypoczynku. Dlatego podkreśla, że w Parku Feliksa konieczny jest montaż dwóch lub trzech stolików do przewijania niemowląt lub ich karmienia. – Poprawi to warunki odpoczywania na świeżym powietrzu – argumentuje radna Wilkoszarska. 

Do jej prośby odnosi się burmistrz Włodzimierz Hibner. Informuje on, że w najbliższych dniach w Parku Feliksa ustawionych zostanie pięć kolejnych ławek. Zwraca jednak uwagę, że temat „ławek dla matek karmiących oraz przewijania niemowlaków wymaga głębszej analizy”. – Koszt takiej ławki może oscylować nawet w granicach 10 tys. zł. A kluczowe wydaje się odpowiednie miejsce dla takich urządzeń – zaznacza burmistrz Nowego Tomyśla, który sprawdził, czy takie rozwiązania stosowane są w innych miastach. 

– Z doświadczenia Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim wynika, że taka specjalna ławka może być użytkowana przez inne osoby – wskazuje Włodzimierz Hibner. I puentuje, że w związku z sytuacją pandemiczną zarządca parku musiałby dbać o odpowiedni poziom sanitarny takich instalacji. – A to wiąże się z dodatkowymi kosztami, uzależnionymi od częstotliwości odkażania – podkreśla włodarz, na tym kończąc swoją odpowiedź dotyczącą pomysłu Krystyny Wilkoszarskiej. Pozostaje więc domniemywać, że w najbliższym czasie „instalacje do przewijania niemowlaków” w Parku Feliksa nie powstaną. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News