NewsWOLSZTYN

Sterta zużytych opon przy drodze między Borują a Nową Tuchorzą. Sprawa trafiła na policję2 min na czytanie

News - Sterta zużytych opon przy drodze między Borują a Nową Tuchorzą. Sprawa trafiła na policję - myregion

W zaroślach przy gruntowej drodze leży ponad 20 starych opon. Mieszkańcy zauważyli je w środę (15.07.) i są przekonani, że trafiły tu w nocy z wtorku na środę (14/15. 07.). Sołtys Nowej Tuchorzy, Dawid Kmiecik, jest zbulwersowany. – Dziś rano zgłosiliśmy sprawę policji – mówi sołtys. – Wygląda to tak, jakby jakiś szrot wyzbywał się tego, czego nie jest w stanie sprzedać, a nie chce płacić za utylizację – dodaje. Przed rokiem w tej samej okolicy ktoś wyrzucił przyczepę różnych części samochodowych.

Jak mówi Marta Wajman z wydziału ochrony środowiska Urzędu Gminy w Siedlcu, takie podrzutu zdarzają się na terenie gminy średnio raz, dwa razy do roku. Dziwnym trafem, ostatnio zawsze w okolicy Borui. – W ubiegłym roku na drodze gminnej ktoś wyrzucił plastikowe części samochodowe, które zostały uprzątnięte na koszt gminy. Mieliśmy także pojemniki z nieznanymi substancjami w lesie – wylicza urzędniczka.

Pojemniki zostały znalezione na terenie, którego właścicielem jest Nadleśnictwo Wolsztyn i to ono jest odpowiedzialne za ich uprzątnięcie i właściwą utylizację. – Stoją tam do dzisiaj, a sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu – mówi jednak Marta Wajman.

Informacja o najnowszej niespodziance jeszcze do gminy nie dotarła. Nie ma pewności do kogo należy grunt, na którym leży i kto w związku z tym będzie musiał rozwiązać problem i za to zapłacić. Przeciętna opona samochodowa waży średnio ok. 6,5 – 7,5 kg. Wszystkie mogą więc ważyć ok 150 – 170 kg. Utylizacja tony kosztuje obecnie 500 zł.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News