WOLSZTYN

Startuje projekt Mała Książka – Wielki Człowiek. Na najmłodszych czekają książkowe prezenty!2 min na czytanie

WOLSZTYN - Startuje projekt Mała Książka – Wielki Człowiek. Na najmłodszych czekają książkowe prezenty! - myregion

Do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn dotarła paczka z Instytutu Książki z Krakowa. W przesyłce znalazła się wyprawka dla Małego Czytelnika w ramach projektu Mała Książka – Wielki Człowiek. Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat (roczniki 2014-2017), które przyjedzie do biblioteki otrzyma w prezencie książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz broszurę dla rodzica „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Ponadto przedszkolak dostanie kartę do zbierania naklejek oraz zakładkę do książki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę na swoją kartę ze zwierzakiem. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomemdostanie naklejkę „Superczytelnik” oraz kostkę do gry, której zasady wytłumaczone są w książce. 

Już od poniedziałku 5 października można przyjść do biblioteki z przedszkolakiem, odebrać prezent, a następnie wypożyczać książki i zbierać kolorowe, wesołe naklejki na swoją kartę. Biblioteka przygotowała ponadto filmik informujący o akcji, aby dotrzeć za pomocą internetu do wszystkich dzieci, także tych, które nie uczęszczają do przedszkoli, a są w określonym wieku. Pomagał nam Księguś – nasza biblioteczna maskotka.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Kampania realizowana przez Instytut Książki zachęca rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania pokoleniowego i przypomina o roli książki w życiu dziecka. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Książka „Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

RED

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN